Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szef PZPN prosi FIFA o działanie po „fałszywych” zarzutach rasistowskich

Polska zwróci się do FIFA o podjęcie działań przeciwko ludziom, którzy po masowej bójce w meczu z Anglią podali fałszywe oskarżenia o rasizm obrońcy Kamelowi Celikowi – powiedział w piątek szef PZPN. Polska stwierdziła wcześniej https://www.reuters.com/lifestyle/sports/poland-say-no-racism-gliks-bust-up-with-englands-walker-2021-09-09 ich gracze nie nadużywali rasowo Anglii . Obrońca Kyle Walker podczas kłótni, która miała miejsce podczas remisu 1:1 w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Warszawie we wrześniu.

– Podjąłem decyzję, że PZPN złoży wniosek do FIFA o ukaranie tych, którzy bezpodstawnie oskarżyli Kamela Celica o rasistowskie zachowanie podczas meczu z Anglią – napisał na Twitterze Cesare Kuleza. „Od początku byłem przekonany, że te zarzuty są całkowicie fałszywe, więc oficjalnie podejmiemy interwencję”.

Kulesza nie określił w tweecie, do kogo będą skierowane skargi. FIFA podała we wrześniu, że bada spór.

Materiał telewizyjny pokazał, że Glick szczypie Walkera w szyję, ale nie było jasne, czy to samo spowodowało kłótnię. Glick i Harry Maguire z Anglii zostali aresztowani po incydencie. Trener reprezentacji Anglii Gareth Southgate nie postawił żadnych bezpośrednich zarzutów o rasizm podczas pomeczowej konferencji prasowej.

FA nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz.

(Ta historia nie została edytowana przez pracowników Devdiscourse i jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)

READ  Phyllis Ann Benton 1939-2023 | Wiadomości, sport, praca