Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szef kuchni Baracka Obamy, Tavari Campbell, utonął w wypadku na łodzi w pobliżu „pogrążonego w żałobie” domu byłego prezydenta Marthy o wartości 12 milionów dolarów

Szef kuchni Baracka Obamy, Tavari Campbell, utonął w wypadku na łodzi w pobliżu „pogrążonego w żałobie” domu byłego prezydenta Marthy o wartości 12 milionów dolarów

Autorzy: Melissa Koenig i Emma James z Mailonline oraz James Nye z Dailymail.com

22:40 24 lipca 2023, zaktualizowano o 00:08 25 lipca 2023

  • 45-letni Tafari Campbell pracował w Białym Domu, kiedy Obama był prezydentem
  • Campbell – który był żonaty i miał bliźniaki – wpadł w kłopoty w niedzielę wieczorem
  • Szefa kuchni znaleziono w poniedziałek w stawie za posiadłością Obamów Martha’s Vineyard

Były szef kuchni Białego Domu dla Baracka i Michelle został zidentyfikowany jako mężczyzna, który został znaleziony martwy po wypadku na pokładzie wiosła w domu Obamów na Martha’s Vineyard.

Nurkowie wydobyli ciało Tavariego Campbella w poniedziałek po tym, jak zaginęło w basenie, w którym znajduje się majątek Baracka Obamy o wartości 12 milionów dolarów.

45-latek zaginął w niedzielę wieczorem, gdy był z innym pasażerem na desce w Edgartown Great Pond w stanie Massachusetts, a ekipy ratunkowe zostały wysłane do rezydencji Obamy.

Michelle i Barack Obama powiedzieli w oświadczeniu, że Campbell – który poślubił i ma bliźniaki w wieku 19 lat – był jednym z najlepszych szefów kuchni w kuchni Białego Domu: „Tafari była ukochaną częścią naszej rodziny.

Kiedy go poznaliśmy, był utalentowanym szefem kuchni Białego Domu — kreatywnym i pasjonatem jedzenia oraz umiejętnością łączenia ludzi. W kolejnych latach poznaliśmy go jako bardzo ciepłą, ciekawą i życzliwą osobę, dzięki której całe nasze życie stało się jaśniejsze.

Dlatego, kiedy przygotowywaliśmy się do opuszczenia Białego Domu, poprosiliśmy Tafariego, aby został z nami, a on hojnie się zgodził. Od tamtej pory jest częścią naszego życia, a nasze serca są złamane, że odszedł.

45-letni Tavari Campbell (na zdjęciu z żoną Cherise) został znaleziony martwy w poniedziałek przez nurków po tym, jak zaginęli podczas wiosłowania w basenie, który wspiera rozległą posiadłość Baracka Obamy o wartości 12 milionów dolarów.
Tafari Campbell pracowała, gdy Obamowie byli w Białym Domu w latach 2009-2017
Campbell (obejrzyj wideo wyprodukowane przez Biały Dom) stał się „ukochanym członkiem” rodziny Obamów
Campbell jest widoczny w tle wywiadu Today Show Savannah Guthrie z byłym prezydentem w Białym Domu.

– poinformowała rodzina Campbella Sentinel południowej Florydy W 2009 roku zawsze wykazywał zainteresowanie gotowaniem i często coś robił, gdy odwiedzała go jego dalsza rodzina.

Ukończył szkołę kulinarną w Wirginii i przez krótki czas był właścicielem własnej restauracji, zanim złożył podanie o pracę w Białym Domu.

READ  Wybory w połowie kadencji w USA – na żywo: Republikanie są o jedno miejsce od odzyskania Izby Reprezentantów z niewielką większością głosów

Ostatecznie mianowany szefem kuchni pod rządami George’a W. Busha, był jednym z zaledwie czterech szefów kuchni Białego Domu, którym poproszono o pozostanie na stanowisku Obamy.

Podczas prezydentury Obamy Campbell był znany z warzenia piwa miodowego w Białym Domu, używając miodu z ogrodu South Lawn Michelle Obamy.

Historyk Adrian Miller pisze o Campbell w The President’s Kitchen Cabinet: The Story of the African Americans Who Feeded Our First Families, From Washington to Obama : Od razu pomyślałem o Afroamerykanach, którzy warzyli piwo dla Waszyngtonu i Jeffersona, i to była radość widzieć historyczny łuk rozgrywający się przez mydliny.

Campbell kilkakrotnie odwiedzał Martha’s Vineyard i kilkakrotnie grał w golfa w pobliskim klubie golfowym Farm Neck.

Ostatni raz był na wyspie w 2021 roku, choć nie jest jasne, czy przebywał w posiadłości rodziny Obamów, którą kupili w 2020 roku.

Zdjęcia, które Campbell publikuje w Internecie na temat swojego życia, często przedstawiają jego żonę Cherise i jego wybory żywieniowe.

W jednym poście z 2017 roku Campbell i Cherise można zobaczyć w oceanie na Arubie. Podpisał to zdjęcie #stillcantswim.

Po wiadomościach o przedwczesnej śmierci Campbella w poniedziałek, Cherise udostępniła zdjęcie swojego męża na Instagramie, mówiąc, że jest „załamana”.

Po wiadomościach o przedwczesnej śmierci Campbella jego żona, Cherise, udostępniła to zdjęcie na Instagramie, zauważając, że jest „załamana”
Oprócz Cherise Campbell pozostawił dwóch 19-letnich synów
Campbellowie powiedzieli, że zawsze uwielbiał gotować i zawsze coś składał, gdy spotykała się dalsza rodzina
Zdjęcie, które udostępnił w 2017 roku, pokazało go i Cherise cieszących się wodami Aruby z hashtagiem #stillcantswim

Pracownicy Edgartown Meat and Fish Market również chwalili szefa kuchni, którego opisali jako „cudownego faceta”.

„Widzieliśmy go w zeszłym tygodniu, był takim miłym, szczęśliwym facetem” – powiedział jeden z pracowników DailyMail.com. Wyglądało na to, że tu nie mieszka, ale często tu bywa latem i jesienią i kupuje różne rzeczy.

„Był taki słodki i spokojny, to okropne słyszeć, że mu się to przytrafiło”.

Pracownik dodał, że Campbell „przyjeżdża tu od kilku lat”.

„Kiedy wszedł”, powiedział sprzedawca, rozmawiał z nami o tym, co gotuje. „Jedną z rzeczy, o które zawsze prosi, jest sok — sok pomarańczowy i lemoniada truskawkowa”.

READ  COVID-19: Nowe szczepionki „gotowe w 100 dni”, jeśli alternatywny Omicron może wytrzymać obecne uderzenia, mówi Pfizer | Wiadomości z Wielkiej Brytanii
Tafari i Cherez pobrali się w 1999 roku. Są tu na zdjęciu w dniu ślubu
W Białym Domu Obamy znany jest z warzenia piwa miodowego – używając miodu, który Michelle Obama kupiła do swojego ogrodu na South Lawn.
Szef kuchni bywał na targu mięsnym i rybnym w Edgartown w Martha’s Vineyard. Na zdjęciu jest z rodziną

Świadkowie powiedzieli policji w niedzielę wieczorem, że mężczyzna – później zidentyfikowany jako Campbell – zanurzył się pod wodę, a następnie pojawił się na krótko, walcząc o utrzymanie się na powierzchni, przed ponownym nurkowaniem około 19:46.

Świadek, którego tożsamość nie została zidentyfikowana, wiosłował z Campbellem po Edgartown Great Pond.

Międzyagencyjne masowe poszukiwania rozpoczęto, gdy z domu Obamów Martha’s Vineyard przy Turkey Land Cove Road wykonano telefon pod numer 911. Były prezydent i pierwsza dama nie przebywali wówczas w miejscu zamieszkania.

Wysłane wezwanie brzmiało: „Personel straży pożarnej i wodnej w Edgartown, Turkeland Cove Rd”. Dla 40-latka to prawdopodobnie utonięcie.

W następstwie wezwania Alex Schafer powiedział komendantowi straży pożarnej w Edgartown Gazeta WinnicPolicja i strażacy z wyspy przeprowadzili przeszukiwania domów.

Strażacy przeszukiwali również pieszo linię brzegową stawu.

W poniedziałek rano wznowiono poszukiwania cenionego szefa kuchni, którego ostatnio widziano ubranego na czarno bez kamizelki ratunkowej.

Paddleboarder i jego kapelusz zostały odzyskane w niedzielę – a jego ciało znaleziono około 10 rano w poniedziałek w wodzie o głębokości ośmiu stóp, około 100 stóp od brzegu.

Pojazdy poszukiwawcze widziano na Türkiye Land Cove Road w niedzielę wieczorem. Przeszukanie między agencjami rozpoczęło się zeszłej nocy w Edgartown Great Pond
Zeszłej nocy na miejsce zdarzenia na Martha’s Vineyard przybyły służby ratunkowe. Rozumie się, że telefon pod numer 911 i adres wysyłkowy w sprawie incydentu pochodziły z domu Martha’s Vineyard Obamów.
Na zdjęciu: Wielki Staw Edgartown. Scena desperackich poszukiwań Campbella rozpoczęła się po tym, jak kierowca wyścigowy zaginął w wodach u wybrzeży Martha’s Vineyard w niedzielę.
Misja ratunkowa znajdowała się zaledwie kilka metrów od siedmiopokojowego domu byłego prezydenta Obamy w Massachusetts – rezydencji o powierzchni 6892 stóp kwadratowych w pobliżu wody (na zdjęciu)

W poniedziałkowym oświadczeniu policja stanowa Massachusetts powiedziała: „Krótko przed 10 rano ciało zaginionego pasażera zostało wydobyte z deski wiosłowej z Edgartown Great Pond przez nurków policji stanowej Massachusetts.

Nurkowie z jednostki resuscytacji podwodnej MSP odzyskali siły po znalezieniu ciała ofiary przez funkcjonariuszy policji środowiskowej stanu Massachusetts, którzy wysłali z łodzi sonar skanujący z boku.

US Coast Guard, Edgartown Fire, Air Wing, śledczy i Departament Szeryfa Hrabstwa Dukes byli częścią misji ratunkowej.

Stanowisko dowodzenia zostało później utworzone w Wilson’s Landing, które znajduje się po drugiej stronie wąskiej zatoki od rezydencji Obamy.

Tuż po południu Departament Policji w Edgartown potwierdził, że Wilson’s Landing zostało ponownie otwarte. Edgartown Great Pond to 890 akrów wody.

READ  Amerykańscy prokuratorzy federalni oskarżyli republikańskiego kongresmana George'a Santosa

Śmierć mężczyzny jest badana przez policję stanową wraz z biurem prokuratora okręgowego Cape and Islands i policją Edgartown.

Widok domu Obamy z Türkiye Land Cove, gdzie Campbell służył jako osobisty szef kuchni Obamy
Poszukiwania zaginionej deski wiosłowej odbywają się w pobliżu domu Baracka Obamy. Były prezydent kupił rezydencję, pokazaną tutaj, w 2019 roku
Helikopter z misją poszukiwawczą był widziany nad tym obszarem w poniedziałek rano

Misja ratunkowa znajdowała się zaledwie kilka metrów od siedmiopokojowego domu byłego prezydenta Obamy – rezydencji o powierzchni 6892 stóp kwadratowych w pobliżu wody.

Kupił dom Martha’s Vineyard w 2019 roku za 11,75 miliona dolarów.

Wcześniej ogromną posiadłość należała do właściciela Boston Celtics, Wycliffe’a Grosbecka.

W masywnym budynku znajduje się basen, zewnętrzne miejsce na ognisko i sklepione sufity.

Istnieją również dwa skrzydła rozciągające się od głównego budynku, które są idealne do przyjmowania gości.

Dawna Pierwsza Rodzina nie jest obca na wyspie — spędzili tam siedem lat, kiedy Barack był prezydentem
Ich dom znajduje się na skraju Edgartown Great Pond, z widokiem na Ocean Atlantycki
Na zewnątrz teren ma własną prywatną plażę i przystań

Na zewnątrz teren ma własną prywatną plażę i przystań.

Ich dom znajduje się na skraju Edgartown Great Pond, z widokiem na Ocean Atlantycki.

Dawna Pierwsza Rodzina nie jest obca na wyspie — spędzili tam siedem lat, kiedy Barack był prezydentem.

Obama jest także zapalonym kajakarzem – fotografowano go podczas uprawiania tego sportu przez lata na wakacjach na Hawajach.

DailyMail.com skontaktował się z Fundacją Obamy w celu uzyskania komentarza.

Tajne służby nie komentują.