Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Syreny w Kijowie, gdy siły ukraińskie zestrzeliwują rosyjskie drony |  Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

Syreny w Kijowie, gdy siły ukraińskie zestrzeliwują rosyjskie drony | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

Urzędnicy twierdzą, że Rosja wystrzeliła irańskie drony Shahed w swoim szóstym ataku w tym miesiącu na stolicę Ukrainy.

Rosja przeprowadziła w tym miesiącu szósty atak powietrzny na stolicę Ukrainy, ale wszystkie nadlatujące drony zostały zestrzelone, a według oficjalnych raportów wstępne raporty nie wskazują na żadne szkody ani ofiary.

Atak na Kijów we wtorek rano nastąpił dzień po tym, jak Rosja ostrzegła przed „poważnymi środkami odwetowymi” po ataku dronów na jej stolicę, Moskwę, około 500 kilometrów (300 mil) od Ukrainy.

Serhij Popko, szef departamentu wojskowego w Kijowie, powiedział w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram, że Rosja zaatakowała Kijów za pomocą irańskich dronów i na podstawie wstępnych informacji wszystkie drony zostały zestrzelone przez ukraińskie systemy obrony powietrznej.

Powiedział: „Alarm powietrzny trwał 3 godziny… Wszystkie cele powietrzne zostały wykryte i zniszczone na podejściach do Kijowa”.

Według informacji na ten moment w stolicy nie było ofiar ani zniszczeń.

Obwodowa administracja wojskowa w Kijowie wydała wcześniej ostrzeżenie o atakach dronów i ostrzegła mieszkańców, aby pozostali w schronach.

Siły Powietrzne wydały również ostrzeżenie przed atakami dronów nad południowymi regionami Odessy i Mikołajowa, które dzielą część ukraińskiego wybrzeża Morza Czarnego.

W regionach tych znajduje się infrastruktura portowa, w którą Moskwa regularnie atakuje dronami bojowymi i rakietami od czasu zerwania umowy mającej na celu ułatwienie bezpiecznego transportu zboża z Ukrainy w zeszłym tygodniu.

READ  Barbados wybiera swojego pierwszego prezydenta, przygotowując się do usunięcia królowej ze stanowiska głowy państwa | Barbados