Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

System walki w Persona 3 Reload otrzymuje kilka świetnych ulepszeń z Persona 5

System walki w Persona 3 Reload otrzymuje kilka świetnych ulepszeń z Persona 5

Zdjęcie: Plac Płatniczy

Ponieważ Atlus dał prasie szansę zagrania w Persona 3 Reload na tegorocznych targach Gamescom, w Internecie zaczęły pojawiać się artykuły zapowiadające, zawierające nowe informacje na temat tego, jak zagrać w remake. Z oficjalnej korespondencji wiemy, że Reload to całkiem wierne odtworzenie oryginalnego tytułu na PS2, ale otrzymaliśmy także przebłyski zaktualizowanych mechanik – coś, co mogłoby potencjalnie wciągnąć Personę 3 na bardziej nowoczesne terytorium.

Na szczęście wygląda na to, że Reload wprowadzi kilka mile widzianych poprawek – szczególnie w turowym systemie walki. Jak donosi com.RPFanGra przejmuje wiele elementów z Persony 5, próbując zaktualizować czasami dość nudny system.

Na początek interfejs użytkownika wydaje się opierać na menu walki uruchamianym jednym przyciskiem w Personie 5, co natychmiast przyspiesza proces wiersza poleceń. A jeśli chodzi o faktyczne zabijanie cieni, Reload zapożycza mechanikę Baton Pass – przemianowaną na „Shift” – która pozwala przełączać się między postaciami po trafieniu w słaby punkt wroga. Podobnie jak w Persona 5, możesz skutecznie eliminować całe grupy wrogów, pozwalając członkom twojego zespołu pracować jako zespół dostrojony taktycznie.

Same te zmiany powinny wynieść bitwy z przeładowaniem na wyższy poziom, ale wydaje się, że wprowadzono też kilka innych mniejszych ulepszeń. Na przykład w remake’u członkowie drużyny mogą otrzymywać bezpośrednie polecenia – coś, co zostało już dodane w Persona 3 Portable – a Shuffle Time po prostu pozwala wybrać kartę, którą chcesz po wygranej walce.

Wygląda świetnie i bardzo ciekawie będzie zobaczyć, jakie zmiany wprowadzi Reload w rozgrywce poza walką. najnowszy zwiastun poradnik W sprawach takich jak rozszerzone więzi społeczne, ale oczywiście będziemy musieli poczekać na potwierdzenie w takich sprawach.

Czy cieszycie się, że Persona 3 Reload wprowadza pozornie pozytywne zmiany w rozgrywce? Zacznij intonować ten motyw bitwy w sekcji komentarzy poniżej.

READ  Xbox Series S za mniej niż 100 £ w GRA, jeśli wymieniasz na Switcha, PS4 lub Xbox One • Eurogamer.net