Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Symboliczne wskazówki czy sukcesja?  Pierwsze pojawienie się córki Kim Dzong Una budzi spekulacje na temat przyszłości Korei Północnej |  Korea Północna

Symboliczne wskazówki czy sukcesja? Pierwsze pojawienie się córki Kim Dzong Una budzi spekulacje na temat przyszłości Korei Północnej | Korea Północna

Starannie wykreowany wizerunek Kim Dzong Una jako uzbrojonego w broń nuklearną człowieka ludu zatoczył koło w ten weekend ze swoją córką. wyskoczyć Podczas wystrzeliwania pocisku dalekiego zasięgu.

Zdjęcia przedstawiające Kim trzymającą dziewczynę za rękę przyćmiły testowy wystrzelenie rakiety Hwasong-17, reżim. Największy jak dotąd międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM).i wzbudził spekulacje na temat przyszłości rządzącej dynastii Korea Północna od ponad siedmiu dekad.

Co wiemy o matce Kim i czy są jakieś podstawy do teorii, że pewnego dnia mogłaby zastąpić swojego ojca?

Przedstawiciele południowokoreańskiego wywiadu zidentyfikowali ją jako Jo Ae, o której po raz pierwszy wspomniał były gracz NBA Dennis Rodman po wizycie u rodziny Kim w 2013 roku. Jo Ae, która podobno jest drugim z trojga dzieci – w tym chłopca i dziewczynki — ma około 10 lat, według południowokoreańskiej agencji wywiadowczej. Inni mówili, że miała 12 lub 13 lat.

W sobotę widziano ją, jak trzymała ojca za rękę, gdy międzykontynentalna rakieta balistyczna opuszczała miejsce startu w towarzystwie jej matki, Ri Sol-ju. Wszystko w jej publicznym debiucie było starannie opracowane, łącznie z biało-czarno-czerwonym strojem, który pasował do kolorów Rocket.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wraz ze swoją córką Ju Ae odchodzi od międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM). Zdjęcie: 朝鮮通信社/AP

Jej pojawienie się – pierwsze oficjalne potwierdzenie, że Kim ma dzieci – potwierdziło, że odstraszanie nuklearne reżimu miało na celu „ochronę naszych dzieci” przed atakiem USA, podały państwowe media, opisując swoje zapasy jako „relikwie, które mają być przekazywane naszym potomkom przez pokolenia” „. „.

Jednak skupianie się państwowych mediów na symbolice niewiele zrobiło, aby stłumić spekulacje, że Kim, który zbliża się do trzydziestki i cierpiał na ataki złego stanu zdrowia, zaczyna myśleć o następcy.

READ  Chris Christie zmierzy się z Donaldem Trumpem w drugiej turze wyborów prezydenckich w USA

Jednak niektórzy analitycy uważają, że szanse północnokoreańskich elit politycznych na przywództwo kobiety – nawet wnuczki założyciela kraju Kim Il Sunga – są niewielkie.

„Jest mało prawdopodobne, aby jakikolwiek członek klanu Kim został koronowany na rządy Korei Północnej” – powiedział Leonid Pietrow, ekspert ds. Korei Północnej w International College of Management w Sydney. Jeśli tak się stanie, dodał Pietrow, najbardziej prawdopodobnym następcą Kima byłaby wpływowa siostra Kima, Kim Yo Dzong, która ostrzegła w środę Stany Zjednoczone, że staną w obliczu „jeszcze bardziej śmiercionośnego kryzysu bezpieczeństwa”, jeśli nadal będzie naciskać na ONZ, by potępiła ostatnie działania Korei Północnej. Próba międzykontynentalnej rakiety balistycznej.

„jeśli kim Dzong Un Nie ma męskiego następcy, a to pozostawiłoby otwartą możliwość, że Kim Yo Dzong mógłby odziedziczyć najwyższą rolę w północnokoreańskim przywództwie” – powiedział Pietrow, dodając, że nie można potwierdzić, ile ma dzieci. „Jednak myślę, że to jest bardziej prawdopodobne, że odniesie sukces. Zbiorowe przywództwo Kima, z dodaniem niektórych jego krewnych kobiet do kręgu decydentów, aby nadać im dodatkową legitymację”.

„Kim Jong-un jest wciąż stosunkowo młody, więc aby pokazać swój wizerunek troskliwego ojca i życzliwego władcy, zabrał swoją młodą córkę na sesję zdjęciową w miejscu startu międzykontynentalnej rakiety balistycznej”.

Według Sue Kim, byłej analityk CIA pracującej obecnie w RAND Corporation, niespodziewany wyjazd Ju Ae powinien być postrzegany jako dowód stabilności i ciągłości leżącej u podstaw dynastii Kim, która powiedziała, że ​​Kim może mieć więcej niż jednego syna.

„Może nie jest tak, że przedstawia Ju Ae jako swojego oficjalnego spadkobiercę, ale ponieważ ona, wraz ze swoim męskim rodzeństwem, będzie kontynuować dziedzictwo Kima, sensowne jest, aby Kim przedstawił publicznie jednego ze swoich synów” powiedział.

READ  Rosja jest bliska bankructwa, ponieważ Waszyngton blokuje spłatę zadłużenia za pośrednictwem amerykańskich banków

„Z punktu widzenia sukcesji, dzieci Kima są jeszcze młode – przynajmniej z punktu widzenia opinii publicznej – i mogą nie być gotowe do 'przejęcia’ kraju. Biorąc pod uwagę wiek Kima i pomimo jego problemów zdrowotnych, jest prawdopodobne, że nie jest gotowy przekazać stery swoim małym dzieciom”.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wraz z córką przeprowadza inspekcję międzykontynentalnego pocisku balistycznego.
Eksperci uważają, że Kim ma aż troje dzieci, dwie dziewczynki i chłopca. Zdjęcie: KCNA/Reuters

Głęboko patriarchalna kultura polityczna Korei Północnej nie dyskwalifikuje automatycznie kobiet z bycia przywódcami, powiedział Michael Madden, dyrektor North Korea Leadership Watch.

Poza nagłymi problemami zdrowotnymi, które skutkują jego niepełnosprawnością lub śmiercią, Kim ma mnóstwo czasu, aby zidentyfikować kandydatów na przywódców, którzy dzielą legendarną rodzinę. Genealogia góry Paektu. Rzeczywiście awansował swoją siostrę na wyższe stanowiska w reżimie i mianował Choe Son Hui pierwszą kobietą ministrem spraw zagranicznych Korei Północnej.

„Jeśli dziedziczna sukcesja jest długoterminowa i zaplanowana, reżim ma mnóstwo czasu na stworzenie warunków, w których następca może przejąć władzę” – powiedział Madden. „Stanie się to poprzez zbudowanie bazy poparcia politycznego dla północnokoreańskich elit w całym reżimie oraz poprzez działania propagandowe i ideologiczną indoktrynację”.

Dojście Kim Dzong Una do władzy pokazało, że reżim może być elastyczny, jeśli chodzi o wybór pozornego następcy tronu. Kim Jong Nam, najstarszy syn Kim Dzong Ila, wypadł z łask w 2001 roku, kiedy został aresztowany na lotnisku Narita za próbę wjazdu do Japonii z fałszywym paszportem. Został zamordowany w 2017 roku na rozkaz Kim Dzong Una. Podobno drugi syn Kim Jong-ila, Kim Jong-chol, został uznany za zbyt „zniewieściałego” na rolę przywódczą.

Przede wszystkim decyzja Kima o powiązaniu córki z jego programem rakiet balistycznych miała na celu wysłanie wiadomości – do narodu północnokoreańskiego i do reszty świata – że uzbrojona w broń nuklearną Korea Północna pozostanie tutaj, według Sue Kim .

READ  Portugalskie miasto zalane rzeką „dobrej jakości” czerwonego wina | Portugalia

„Ktokolwiek ma do czynienia z czwartym Kimem, Kim Dzong Un chciałby ogłosić, że będzie miał również do czynienia z rakietami i bronią nuklearną”.