Świderski pokonał Albanię 1:0 w eliminacjach do Euro.

WARSZAWA, 27 marca (Reuters) – Gol polskiego napastnika Karola Świederskiego przed przerwą zapewnił zwycięstwo 1:0 nad Albanią i zapewnił sobie pierwsze punkty w grupie E eliminacji Euro 2024 w poniedziałek.

Polska, która w piątkowym meczu otwarcia pokonała Czechy 3:1, przypieczętowała zwycięstwo w 41. minucie dzięki Świderskiemu, który uderzył niskim strzałem w siatkę po zbiórce po tym, jak Jakub Kamiński trafił w słupek po rzucie wolnym.

Robert Lewandowski, dobrze notowany przez obronę Albanii, miał szansę na podwojenie prowadzenia w 63. minucie.

Polski napastnik miał jeszcze jedną szansę w 84., ale jego uderzenie z dystansu przeleciało minimalnie nad poprzeczką.

Skrzydłowy Albanii Mirto Uzuni wywołał dreszcze u kibiców gospodarzy, kiedy był bliski wyrównania na dwie minuty przed czasem, kiedy oddał strzał tuż obok lewego słupka.

„Myśleliśmy tylko o kwalifikacjach, więc dzisiaj naszym zadaniem było dokończenie tego zwycięstwa i na szczęście to zrobiliśmy, ponieważ zrobiliśmy krok do przodu” – powiedział Świederski w TVB Sport.

– W pierwszej połowie zagraliśmy dobry futbol (i) mieliśmy kilka dobrych momentów w drugiej połowie. Szkoda, że ​​pod koniec zrobiło się nerwowo, ale na szczęście wygraliśmy.

W innych meczach grupy E Czechy zremisowały 0:0 z Mołdawią i utrzymały się na czele tabeli pod względem punktów z Polską.

Relacja Anity Kopilińskiej w Gdańsku; Montaż autorstwa Kena Ferrisa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Polskie Centrum Zjazdowe, dwukrotny mistrz okręgu Morgan Klusser „Student Sportowiec Tygodnia”