Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Swatik kończy sezon pokonując Padusa

15 listopada (Reuters) – Polka Iga Świątek uśmiechnęła się po pokonaniu Pauli Padusa 7:5 6:4 w ostatnim meczu ćwierćfinału WTA Finals w Guadalajara w poniedziałek, mimo że odpadła już z turnieju. Konkurencja.

Świątek wywierciła się w finale z dołka 0-30 i strzeliła zdobywczym forhendem, by pokonać Hiszpana, który miał już zarezerwowane miejsce w półfinale.

Mistrzyni French Open 2020 przegrała z Greczynką Marią Sakkari i Białorusinką Ariną Sabalenka w swoich dwóch pierwszych meczach, aby wyjść z fazy playoff.

Mecz nie był całkowicie pozbawiony konsekwencji, a Polak zdobył za zwycięstwo 250 punktów.

„Myślę, że to był naprawdę ciężki mecz” – powiedział dziennikarzom 20-letni Swatik.

“Jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu miałem okazję pokazać swój tenis, przezwyciężyć wszystkie te czynniki wokół nas, po prostu zagrać mecz. Naprawdę dobrze się bawiłem dzisiaj na korcie, co jest dla mnie bardzo ważne.”

Powiedziała, że ​​będzie bronić Padusy w półfinale i ma nadzieję, że porażka, która przerwała serię ośmiu wygranych meczów, nie zachwiała jej pewnością siebie.

W półfinale Christmas Girl Padusa, która w poniedziałek skończyła 24 lata, po raz pierwszy zmierzy się z rodakiem Garbine Muguruzą.

Drugie miejsce w czwartej rundzie grupowej zadecyduje o konfrontacji pomiędzy grającymi w poniedziałek Sabalenka i Skari, a zmierzy się z estońską zwycięzcą Anett Kontaveit.

Mistrzyni Indian Wells, Padusa, miała zwycięską passę nad obydwoma graczami w swoich pierwszych dwóch meczach finałów WTA, które nie odbyły się w zeszłym roku z powodu pandemii COVID-19.

(Dodatkowe raporty Rory Carroll w Los Angeles.) Montaż przez Kena Ferrisa i Sama Holmesa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Polski Tusk powrócił na linię frontu, przysięgając poprowadzić opozycję do zwycięstwa