Tech

Super Mario 64 w idealnym stanie sprzedaje się za rekordową kwotę 1,5 miliona dolarów | Super Mario

Zapieczętowana kopia gry wideo w dobrym stanie Super Mario 64 sprzedano na aukcji za ponad 1,5 miliona dolarów (1,1 miliona funtów), co czyni ją najdroższą grą wideo, jaką kiedykolwiek sprzedano.

Kartridż z grą, datowany na 1996 rok, cieszył się dużym zainteresowaniem na aukcjach amerykańskiego dziedzictwa ze względu na jego „historyczne znaczenie, rzadkość i stan” ze względu na „mniej niż pięć kopii” w tak dobrym stanie.

Super Mario 64 nadal jest jedną z najpopularniejszych gier wideo wszechczasów, a jej platforma 3D pomaga sprzedać miliony konsol Nintendo 64 po premierze.

„Wydaje się niemożliwym przecenienie znaczenia tego tytułu, nie tylko dla historii Mario i Nintendo, ale także dla gier wideo jako całości”, powiedziała Valarie McLeckie, specjalistka od gier wideo w Heritage Auctions, która zajmowała się sprzedażą.

Wkład sprzedawany w niedzielę ma ocenę 9,8 A++ Autorstwa firmy Wata zajmującej się kolekcjonerskimi grami komputerowymi., co oznacza, że ​​jest “jak nowy”, w stanie niemal idealnym iz odpowiednim zamkiem.

„To debiut Mario w świecie 3D i była to najpopularniejsza – najlepiej sprzedająca się – gra wideo na N64” – dodał McClekey. „Biorąc pod uwagę to, a także fakt, że według Waty w tej klasie jest mniej niż pięć pędów, ta kopia jest prawdziwą nagrodą dla każdego poważnego kolekcjonera”.

Sprzedaje się dwa razy więcej niż poprzedni rekord, oryginalna kaseta The Legend of Zelda dla Nintendo Entertainment System (NES) z 1988 roku, która została ustalona zaledwie dwa dni temu na 870 000 USD (744 000 GBP).

„Po rekordowej sprzedaży pierwszej gry z serii Zelda w piątek, możliwość ponad 1 miliona dolarów w jednej grze wideo wydawała się być celem, który musiał poczekać na kolejną aukcję” – powiedział McClekey. „Byliśmy zszokowani, widząc, że jest tak samo!”

READ  Top Streamer twierdzi, że Twitch wyłączył możliwość wyświetlania reklam bez ostrzeżenia

Kopie Super Mario 64 i The Legend of Zelda były sprzedawane jako przedmioty kolekcjonerskie, a nie do zabawy, ponieważ Nintendo ponownie wydało nowoczesną konsolę Nintendo Switch.

Super Mario 64 był bestsellerem dla systemu Nintendo 64 i był pionierem nowego podejścia, które pozwala graczom swobodnie poruszać się w przestrzeni, zamiast ograniczać się do bocznego przewijania poziomów.

Jednak niektórzy eksperci ostrzegają, że rynek kolekcjonerskich gier wideo jest zagrożony przegrzaniem, ponieważ zainteresowanie starymi grami jest zamknięte w fabryce. Wysokość W ciągu ostatniego roku, który dla niektórych kolekcjonerów przyniósł ogromne zyski.

Obsługa posprzedażna, autor gier i nadawca Pat Country ćwierkanie: „Ta ‘pompa’ jest nienaturalna i niebezpieczna na dłuższą metę. 99% tych gier nie jest tak rzadkich, jak gwarantowałyby te ceny zakupu, wzrosty cen są błyskawiczne i nie wiemy, ile jest ich kopii każdego tytułu.”

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment