Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

SUNfarming pozyskuje nowe finansowanie pomostowe w wysokości 9,5 mln euro dla portfela fotowoltaicznego 20MW w Polsce

DGAP-News: Capcora GmbH / Słowo kluczowe: Finanse
05.10.2021 / 14:30
Wydawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za treść tej reklamy.

Grupa SUNfarming otrzymuje od Erkner nowy kredyt pomostowy na zakup i budowę gotowych do budowy, zabezpieczonych taryfowo projektów fotowoltaicznych w Polsce. Budowa pierwszych projektów ma rozpocząć się w krótkim terminie z terminem zakończenia na pierwszy kwartał 2022 roku. Capcora, firma doradcza specjalizująca się w aktywach nieruchomościowych, ponownie otrzymuje zlecenie na doradcę finansowego w zakresie strukturyzacji transakcji i pozyskiwania wierzytelności .

Wraz z nabyciem i finansowaniem portfela fotowoltaicznego o łącznej mocy 20 MW, SUNfarming rozpoczyna kolejny etap ekspansji w Polsce. Nowe portfolio, które będzie budowane w różnych fazach, składa się z 23 różnych instalacji fotowoltaicznych zainstalowanych na ziemi o mocy do 1 MW każda. Wszystkie projekty korzystają z 15-letniego kontraktu różnicowego z aukcji z grudnia 2020 r. Trwają ostateczne negocjacje dotyczące zakupu dodatkowych przypadków o tym samym projekcie i rozmiarze.

powiedziała Anna Pilarczyk-Naprawski, Dyrektor Zarządzający SUNfarming Group Poland. „Przejęcie tych projektów o mocy poniżej 1 MW to kolejny pośredni krok w kierunku realizacji znacznie większych projektów PPA w Polsce. Obecnie w zagospodarowaniu projektu mamy ponad 300 hektarów”. Ciąg dalszy Martin Tosch, Dyrektor Zarządzający i Współpartner Grupy SUNfarming.

SUNfarming wspierał transakcję z Bird & Bird jako radcą prawnym oraz Capcorą jako doradcą finansowym.

O SUNfarmingu
Od momentu założenia w 2004 r. firma SUNfarming GmbH obejmuje cały łańcuch wartości projektu i EPC (Engineering, Procurement and Construction) – od planowania i rozwoju, przez finansowanie i budowę, po monitorowanie i konserwację parków słonecznych i powiązanych koncepcji, takich jak agro -PV i e-mobilność. Firma posiada długoletnią bazę klientów w postaci inwestorów kapitałowych, władz lokalnych, użytkowników własnych komercyjnych i prywatnych systemów wytwarzania energii elektrycznej, a także spółek siostrzanych w ramach grupy firm inwestujących w elektrownie słoneczne. Międzynarodowy zespół doświadczonych pracowników handlowych, inżynierów i techników z powodzeniem zainstalował moc ponad 650 MW. Ponadto SUNfarming podejmuje się obsługi technicznej i niektórych usług komercyjnych o mocy ponad 350 MW dla innych firm w Niemczech i za granicą.
www.sunfarming.de

READ  Ellen R. Mancini 1937-2022 | Wiadomości, sport, praca

O Capcora
Capcora to firma doradcza na rynku nieruchomości. Capcora kupuje finansowanie kapitałowe, mezzanine i dłużne dla projektów energetycznych i infrastrukturalnych, nieruchomości i średniej wielkości przedsiębiorstw. Szczególny nacisk kładzie się na finansowanie typu mezzanine w celu dokapitalizowania płynności ograniczonej w aktywach operacyjnych, a także na finansowanie pomostowe inwestycji i działań budowlanych w dziedzinie energii odnawialnej (fotowoltaika, wiatr na lądzie) oraz nieruchomości poprzez alternatywne źródła finansowania. Ponadto Capcora pełni funkcję managera transakcji fuzji i przejęć (doradztwo po stronie kupna i sprzedaży).
www.capcora.pl

05.10.2021 Publikacja aktualności firmowych, transmitowana przez DGAP – jedną z usług EQS Group AG.
Wydawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za treść tej reklamy.

Usługi dystrybucyjne DGAP obejmują komunikaty regulacyjne, wiadomości finansowe/korporacyjne oraz komunikaty prasowe.
Zarchiwizowane na www.dgap.de