Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Steam Deck: Czy to Nintendo Switch dla geeków?  |  Zabawki

Steam Deck: Czy to Nintendo Switch dla geeków? | Zabawki

jaWygląda na to, że Valve zrobiło to ponownie. Firma, która zaskoczyła wszystkich, zmieniając się z twórcy gier w właściciela sklepu cyfrowego wraz z premierą parowy, który dokonał skoku w wirtualną rzeczywistość dzięki słuchawkom HTC Vive i Valve Index, teraz wciela się w Nintendo z potężną przenośną konsolą do gier.

Został ogłoszony 16 lipca i zaplanowany do wydania w grudniu, powierzchnia pary Posiada 7-calowy ekran dotykowy LCD, zestaw analogowych i dotykowych elementów sterujących, żyroskop do wykrywania ruchu, łączność Wi-Fi i stację bazową, dzięki czemu można go podłączyć do monitora. Technicznie rzecz biorąc, jest zbudowany wokół niestandardowego procesora AMD Zen 2, procesora graficznego AMD RDNA 2 i 16 GB pamięci. W ostatnim dogłębnym przyjrzeniu się specyfikacji urządzenia, Eurogamer Znalazłem porównanie do konsoli Xbox Series S pod względem wydajności.

Ale prawdziwy konkurent Valve powinien zainteresować się Nintendo Switchem. Switch skutecznie opanował rynek gier mobilnych dzięki sprytnemu połączeniu możliwości gier mobilnych i domowych, bibliotece doskonałych gier własnych i własnemu sklepowi cyfrowemu. Poprzez tytuły takie jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild A Monster Hunter, wszyscy sprzedaliśmy pomysł grania w epickie gry konsolowe na małym ekranie.

Ale Switch to ściśle kontrolowany ogród z murem, z ograniczoną funkcjonalnością online – a Microsoft Office nigdy nie będzie działał. Valve promuje Steam Deck jako w pełni funkcjonalne urządzenie mobilne KomputerZ przeglądaniem stron internetowych, przesyłaniem strumieniowym wideo i dostępem do wszystkich ulubionych programów biurowych oraz gier. Da Ci nawet dostęp do konkurencyjnych sklepów cyfrowych, więc nie jesteś ograniczony do biblioteki Steam. Dwa touchpady znajdują się z przodu, aby naśladować sterowanie myszą, ale możesz także podłączyć mysz, jeśli chcesz, a stacja dokująca pozwoli na połączenie Ethernet. Valve twierdzi, że spodziewa się od sześciu do ośmiu godzin pracy na baterii, ale zobaczmy, jak radzi sobie z niektórymi bardziej wymagającymi wizualnie tytułami.

READ  Najbardziej przystępny cenowo iPad mini 2021 to najlepsze urządzenie, jakie Apple kiedykolwiek wyprodukował
idealny? … nadchodzące urządzenie mobilne jest pozycjonowane jako wydajna maszyna produktywności, a także konsola do gier. Zdjęcie: zawór

W rzeczywistości jest to Nintendo Switch dla nerdów: przenośna konsola, która oferuje dostęp do tysięcy gier Steam, ale także prawie wszystkiego, czego chce użytkownik. Nie jest to pierwszy przenośny komputer PC – jest ich wiele dostępnych od mniejszych niszowych producentów – ale pierwszy autorstwa firmy posiadającej ogromne umiejętności w zakresie projektowania sprzętu i cyfrowej platformy gier Valve. To coś, co gracze komputerowi mogą wziąć na wakacje (które mogą nie robić z laptopem do gier) i będą mogli grać na swoim głównym komputerze – robiąc postępy w, powiedzmy, Into the Breach, siedząc w kawie robić zakupy lub trenować, a potem odwrócić się do dużego ekranu w domu.

Czy to jest coś, co naprawdę chcą robić gracze na PC? Czy nie sparzyliśmy się już innym eksperymentem Valve z mini PC – złowrogimi maszynami Steam? Wygląda na to, że odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi „tak”, a na drugie „nie”. Już teraz talia wywołała trochę zamieszania. system przedsprzedażowy Całkowicie eksploduj W weekend przez kilka godzin pojawiały się komunikaty o błędach dla zainteresowanych kupujących. Oczywiście spekulanci zareagowali szybko, oferując wstępnie potwierdzone zakupy w serwisie eBay do 4000 USD, chociaż Valve uniemożliwiło blokowe zakupy maszyn przedpremierowych, zezwalając tylko na zamówienia z długoterminowych kont użytkowników Steam i ograniczając liczbę klientów do składania zamówień. dla każdego z nich.

Valve był agresywny pod względem ceny. Wersja podstawowa wynosi 349 GBP / 399 USD z 64 GB pamięci, 459 GBP / 529 USD z dyskiem SSD o pojemności 250 GB i 569 GBP / 649 USD z dyskiem SSD o pojemności 512 GB, więc najtańszy model jest porównywalny z nowym przełącznikiem OLED, który kosztuje 310 GBP. Głowica LED Gaby Newell Powiedz IGN To, że zrobienie tego dobrze było „bolesne”, ale „kluczowe”, to tak, jakby mieli odpowiednią równowagę między mocą a kosztami – chociaż wątpliwe jest, aby specyfikacje były na równi z tymi, które są wymagane do obsługi najnowszych tytułów na PC. Użytkownicy prawdopodobnie zaakceptują mniej wydajne wersje nowych gier dla wygody rozgrywki w ruchu, ale będą polegać na programistach, którzy faktycznie zapewnią taką opcję.

READ  Kolejny flagowiec OnePlusa pojawi się w styczniu

Newell powiedział w swoim wywiadzie wideo dla IGN, że spodziewa się sprzedać miliony Steam Decków – i jeśli nieuporządkowany proces zamawiania w przedsprzedaży jest czymś do przejścia, z pewnością jest zainteresowanie ze strony 120 milionów aktywnych użytkowników Steam. I chociaż Switch oferuje bardzo stabilne i łatwe w użyciu doświadczenie, które Valve będzie miało trudności z powieleniem dzięki bardziej otwartej platformie, baza użytkowników Steam Deck będzie prawdopodobnie bardziej doświadczona, obeznana z technologią i mniej będzie potrzebować lub chcieć gatunek muzyczny. Od ręcznej obecności, eskorta zapewniona przez Nintendo.

Sposób, w jaki gry idą teraz — używając serwerów w chmurze i zdalnych zapisów, aby oddzielić gry od dowolnego urządzenia, na którym w nie grasz — Steam Deck wydaje się być właściwym narzędziem w odpowiedniej cenie. W świecie, w którym ludzie dopiero zaczynają się ruszać, wydaje się to również bardzo dobrym wyczuciem czasu.