Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sprzedawca detaliczny GAME oficjalnie kończy wymianę fizyczną (Wielka Brytania)

Sprzedawca detaliczny GAME oficjalnie kończy wymianę fizyczną (Wielka Brytania)

Obraz: Życie Nintendo

aktualizować [Tue 16th Jan, 2024 19:14 GMT]: To oficjalne – główny sprzedawca gier wideo GAME zakończy swoją działalność komercyjną i używaną.

Frasers Group, która jest właścicielem sklepu po zakupie w 2019 roku za 52 mln funtów, Dziś potwierdził tę wiadomość w BBC. W oświadczeniu rzecznik firmy powiedział: „W ramach integracji gier w nadchodzących miesiącach będziemy wycofywać oferty wymiany, używane i Game Elite w Wielkiej Brytanii… Gra pozostanie dostępna w naszej samodzielnej sklepach w całej Wielkiej Brytanii do wyczerpania zapasów, a Game Elite pozostanie dostępna.” Do końca lata.”

Nie podano konkretnej daty zakończenia wymian innej niż 16 lutego, którą podano wczoraj Eurogamerowi, ale usługi zostały zakończone, a program GAME Elite Rewards zakończy się latem.

Według aktualizacji z EurogamerDecyzja ta była podyktowana rosnącą liczbą sklepów GAME w sklepach Sports Direct. Właścicielem tego detalicznego sklepu sportowego jest także Frasers Group, która została założona przez przedsiębiorcę handlu detalicznego i byłego dyrektora generalnego firmy, Mike'a Ashleya.


Oryginalny artykuł [Mon 15th Jan, 2024 19:30 GMT]: Według doniesień brytyjski sprzedawca GAME od lutego 2024 r. będzie odrzucał możliwość wymiany fizycznych gier wideo. Ta wiadomość pochodzi z: Eurogamerktóry rozmawiał z wieloma pracownikami wielu oddziałów największego sprzedawcy gier wideo w prowincji.

GAME nie przekazało jeszcze oficjalnego komunikatu do wiadomości publicznej, ale kilku pracowników firmy potwierdziło, że powiedziano im, że usługa zakończy się 16 lutego. Oznacza to, że masz miesiąc na rozpoczęcie gier i wymianę ich na kredyt.

Należy pamiętać, że kontrolery nie są wymienione. Po zakończeniu usługi wymiany gier wideo GAME będzie nadal sprzedawać używane akcje aż do wyczerpania zapasów. Oznacza to, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mieli bardziej ograniczone możliwości handlu swoimi starymi grami – CEX pozostaje najpopularniejszą opcją, w ramach której można wymienić swoje gry na środki sklepowe lub gotówkę.

READ  Pełna wersja gry TimeSplitters 2 zostaje odblokowana w Homefront: The Revolution

W Internecie reakcje były niemal zawsze negatywne, a wiele z nich twierdziło, że tak zrobią „Nie ma po co tam jechać” Dłużej po zaprzestaniu przez sprzedawcę dodatkowego handlu.

Eurogamer skontaktował się z GAME w celu uzyskania komentarza. Zaktualizujemy ten artykuł, gdy firma potwierdzi tę wiadomość.

Co sądzisz o tej wiadomości? Czy nadal handlujesz nośnikami fizycznymi, aby kupić nowe konsole i gry? Daj nam znać w komentarzach.