Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Spojrzenie wstecz na 24 lutego: „Ratując jelenia znad rzeki”

Spojrzenie wstecz na 24 lutego: „Ratując jelenia znad rzeki”

Lewiston Evening Journal z 24 lutego 1973 r

Czytaj więcej o 24 lutego 1973 rW Archiwum SunJournal.com.

100 lat temu: 1923

Wielu fanów aparatów fotograficznych robiło zdjęcia podczas Auburn Carnival, gdy Komisja Sportów Zimowych ogłosiła, że ​​przyzna certyfikaty dla trzech najlepszych zdjęć w konkursie, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. Zdjęcia muszą mieć jakiś związek ze sportami zimowymi – jeśli są na imprezach karnawałowych, tym lepiej – i muszą być niezwłocznie przesłane do Komisji Sportów Zimowych Urzędu Miasta. W przyszłym tygodniu zostaną pokazane najpierw w siedzibie Community Service przy Spring Street, a następnie w oknach śródmieścia. Certyfikaty zostaną podpisane przez burmistrza Cummingsa dla pierwszej, drugiej i trzeciej nagrody. Sędziami będą Harry Plummer, Dora Clark Tash i Mr. MacDonald.

50 lat temu: 1973

Po pościgu, który trwał około półtorej godziny, policjanci z Lewiston i Auburn połączyli siły, aby uratować jelenia, który pływał w rzece Androscoggin.

Około godziny 11:39 Lawrence Strout z 89 Goff Street .. Auburn zgłosił władzom Lewiston, że jeleń był na podwórku firmy Lawrence Shoe Company przy Cedar Street w Lewiston, a zwierzę wyglądało na utknięte w płocie.

Oficer Roland Morin przeprowadził wstępne dochodzenie, ale nie był w stanie samodzielnie uzyskać dostępu do zwierzęcia. Powiadomiono straż pożarną w Lewiston, ale zanim strażacy pojawili się na miejscu, łania uwolniła się z ogrodzenia i znalazła się na środku rzeki.

Nastąpił pościg większej liczby patroli z Lewiston, a jeleń został schwytany około godziny 13:00 i przewieziony na stację Lewiston, gdzie otrzymał „delikatną troskliwą opiekę”.

W pościgu za Lewiston Patrol brali udział Roland Morin, Richard Roberts, Paul Samson, Ronald Laflame i Fred Nelson. Asystentami z Auburn Division byli oficerowie Larry LaPress i Calvin Hunter oraz sierż. Richarda Kane’a.

Game Warden Daniel Glidden, który był dzisiaj na miejscu zdarzenia, został powiadomiony i powiedział, że jeleń ma zostać później wypuszczony do lasu, w miejscu, które jeszcze nie zostało ustalone.

READ  Auger-Aliassime pokonał Brazylijczyka Monteiro i awansował do trzeciej rundy Miami Open

Policja w Auburn powiedziała, że ​​wierzy, iż zwierzę jest tym samym zwierzęciem, które zostało potrącone przez samochód na Turner Street w Auburn w czwartek i wskoczyło do rzeki.

Ekipa ratunkowa odkryła, że ​​łania jest w ciąży, a narodziny „dwóch lub trzech” maluchów były już niedaleko.

25 lat temu: 1998

Ostatnimi zwycięzcami konkursu na logo szkoły dla projektu szkoły średniej/gimnazjum w Polsce są Richard Kniewisz z Mechanic Falls, Jeff Irizarry, uczeń Mechanic Falls i Janice Rawson, mieszkanka Polski i nauczycielka Minot. Prace konkursowe trzech osób zostaną włączone do nowej szkoły do ​​użytku, w tym artykułów piśmiennych i T-shirtów.

Materiał użyty w Patrząc wstecz jest odtworzony dokładnie tak, jak wyglądał pierwotnie, chociaż błędy ortograficzne i pomyłki można poprawić.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po przesłaniu adresu e-mail konta wyślemy wiadomość e-mail z kodem resetowania.