Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sony straciło swojego szefa w PlayStation Mobile, dwa lata po jego premierze

Sony straciło swojego szefa w PlayStation Mobile, dwa lata po jego premierze

Sony Interactive Entertainment straciło szefa PlayStation Mobile, dwa lata po utworzeniu dywizji.

Nicola Sebastiani był pracownikiem wysokiego szczebla, kiedy dołączył w 2021 roku, kierując zespołem zarządzającym biznesem Apple, zanim został dyrektorem ds. treści w Apple Arcade, przez osiem lat w firmie produkującej iPhone’y.

Sebastiani był odpowiedzialny za budowanie zespołu PlayStation Portable i odegrał kluczową rolę w przejęciu przez Sony Savage Game Studios.

Jednak niecały rok po ogłoszeniu transakcji opuścił firmę MobileGamer.biz. Nie jest jeszcze jasne, dlaczego prezes zdecydował się odejść, czy też przeszedł bezpośrednio do innej spółki.

Przez ostatnie dwa lata SIE Spokojnie zbuduj zespół utalentowanych ludzi z doświadczeniem mobilnymi zatrudnianie ludzi z Apple, Kabam, Meta, Tencent, Super Evil Megacorp, Samsung, Niantic, Zynga, Riot i innych.

Prezes SIE, Jim Ryan, powiedział podczas zeszłorocznej konferencji prasowej, że firma spodziewa się, że do 2025 roku połowa jej rocznych wydań będzie dostępna na PC i urządzeniach mobilnych.

Komentując przejęcie Savage Game Studios, prezes PlayStation Studios, Hermen Hulst, chciał podkreślić rolę PlayStation Mobile jako „dodatku” do podstawowej działalności konsoli.

Holst powiedział: „Jak już zapewnialiśmy, planując wprowadzenie wybranych tytułów na PC, nasze wysiłki wykraczające poza konsole w żaden sposób nie umniejszają naszego zaangażowania w społeczność PlayStation ani naszej pasji do dalszego dostarczania niesamowitych, opartych na narracji singli- doświadczenia graczy”. .

„Nasze wysiłki w zakresie gier mobilnych będą podobnie stopniowe, zapewniając więcej sposobów interakcji większej liczbie osób z naszymi treściami, starając się dotrzeć do nowych odbiorców niezaznajomionych z PlayStation i naszymi grami”.