Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Siedem aplikacji zwiększających produktywność, które stają się lepsze na składanych i tabletach z Androidem

Siedem aplikacji zwiększających produktywność, które stają się lepsze na składanych i tabletach z Androidem

Ostatnia aktualizacja: 23 października 2023 o 08:14 UTC+02:00

Od czasu premiery Androida 12L Google dotrzymał swojej obietnicy i udostępnił więcej składanych aplikacji na Androida, zoptymalizowanych pod kątem tabletów. Aplikacje własne i zewnętrzne firmy Severn dodały obsługę składanych smartfonów i tabletów, umożliwiając użytkownikom korzystanie z większego ekranu na swoich urządzeniach. Teraz więcej aplikacji, w tym Adobe Acrobat Reader, Dropbox, Evernote, Gmail, Dokumenty Google i Todoist, otrzymuje ulepszenia na dużym ekranie.

Czytnik Adobe Acrobat

Począwszy od programu Adobe Acrobat Reader, program PDF Reader ma teraz ulepszoną konstrukcję, która umożliwia wykorzystanie większej powierzchni ekranu na składanych telefonach i tabletach. Możesz także używać aplikacji w trybie podzielonego ekranu oraz przeciągać i upuszczać pliki PDF z innych aplikacji do programu Acrobat Reader, aby je otworzyć. Firma Adobe pracuje również nad umożliwieniem otwierania plików PDF obok siebie w celu porównania i analizy.

Skrzynka wrzutowa

Interfejs użytkownika Dropbox dla składanego tabletu

Dropbox na Androida automatycznie zmienia teraz rozmiar plików w oparciu o rozmiar ekranu urządzenia. Dlatego składane telefony i tablety mogą wyświetlać obrazy w większym widoku. Aplikacja obsługuje teraz także zewnętrzną klawiaturę i mysz, co zapewnia bardziej precyzyjną kontrolę i produktywność.

Evernote

Evernote to składany tablet o dwuczęściowej konstrukcji

Evernote obsługuje teraz układ dwóch paneli na urządzeniach z Androidem o dużych ekranach, takich jak składane telefony i tablety. Aplikacja współpracuje teraz z piórem do rysowania. Otrzymał także zaktualizowane widżety, które można dostosować do różnych rozmiarów i orientacji.

Gmaila

Zwijany link do Gmaila na Androida otwiera się w nowym trybie podzielonego ekranu

Gmail otrzymał już konstrukcję z dwoma panelami dla składanych telefonów i tabletów, a teraz otrzymuje dalsze ulepszenia, w tym możliwość otwierania plików i łączy w wiadomości e-mail w prawej połowie ekranu. Możesz sterować wyświetlaniem tego ekranu, przeciągając uchwyt separatora, który pojawia się jako pierwszy na środku ekranu.

dokumenty Google

Składany tablet do edycji Dokumentów Google

Dokumenty Google mają już dwupanelowy układ dla składanych smartfonów i tabletów. Teraz Google dodał możliwość przejścia do trybu edycji po otwarciu pliku. Pasek narzędzi formatowania jest łatwiej widoczny, a kursor jest widoczny podczas otwierania pliku na telefonie lub tablecie z klapką.

READ  Ogłoszono Nintendo Direct z 40-minutowymi grami na Switcha, które wyjdą tej zimy

Todoist

Składany tablet Todoist o dwuczęściowej konstrukcji

Todoist to jedna z najpopularniejszych aplikacji typu „do zrobienia” na smartfony z systemem Android. Na składanych telefonach i tabletach otrzymał dwuczęściowy projekt. Twórcy przesunęli także ważne elementy interfejsu użytkownika na dół, aby ułatwić do nich dostęp.

Zbliżenie

Składany, podzielony ekran rozmów wideo Zoom

Zoom, popularna aplikacja do wideokonferencji, może teraz wyświetlać rozmowy wideo na połowie telefonu, który składa się do pozycji poziomej, dzięki czemu możesz prowadzić spotkania bez użycia rąk. Na przykład, gdy w Galaxy Z Fold 5 włączony jest tryb Flex, rozmowa wideo zostanie przełączona na stałą połowę ekranu.