sport

Siatkówka plażowa – formy pucharowe po kwalifikacjach Szczęśliwi przegrani

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 – Siatkówka plażowa – Mężczyźni – Lucky Loser – Polska (Cantor / Luciak) vs Hiszpania (Herrera / Gavira) – Shiokazi Park, Tokio, Japonia – 31 lipca 2021 r. Pablo Herrera z Hiszpanii. Fot.: Pilar Olivares/Reuters

TOKIO (Reuters) – Ostatnie 16 meczów męskiej i żeńskiej siatkówki plażowej zostało rozstrzygniętych w sobotę po finałowej rundzie meczów grupowych, podczas gdy wybrane drużyny zajmujące trzecie miejsce awansowały przez szczęśliwe przegrane eliminacje w Shiokazi Park.

Ponieważ większość z dwóch najlepszych drużyn z sześciu grup zakwalifikowała się do fazy pucharowej w ciągu ostatnich dwóch dni, zespoły zajmujące pierwsze miejsca na trzecim miejscu dowiedziały się, czy mają zagwarantowaną automatyczną kwalifikację, czy też przeszły do ​​fazy play-off.

Podczas gdy Niemcy Julius Thule i Clemens Weckler zajęli drugie miejsce w grupie F po zwycięstwie nad Japonią, Meksykanie Jose Jacciola i Jose Rubio oraz Amerykanie Nicolas Lusina i Phil Dalhauser zakwalifikowali się jako dwie najlepsze drużyny na trzecim miejscu.

Hiszpan Pablo Herrera i Adrian Gavira pokonali Polaków Piotra Kantora i Bartosza Luciaka 31-29, 19-21, 15-7 w napiętym starciu, aby wyłonić pierwszych szczęśliwych przegranych, ale Herrera powiedział, że nie ma planów do świętowania.

„Przyjęcie? Mam 39 lat, chyba coś zjem i pójdę spać” – powiedział.

Chilijscy kuzyni Grimalta – Marco i Esteban – zdołali wygrać 21-17 21-18 ze Szwajcarami Adrianem Heydrichem i Mirko Gersonem.

Marco wykonał serię decydujących bloków w połowie drugiej połowy, aby zapewnić sobie zwycięstwo i miejsce w 16. rundzie Pan American Champions.

“jak ninja”

Do remisu kobiet automatycznie zakwalifikowały się Kanadyjki Heather Bansley i Brandi Wilkerson, a także Brazylijki Ana Ramos i Rebecca Silva.

Hiszpanki Elsa Baquerizo i Liliana Fernandez były pierwszą parą szczęśliwych przegranych, która zakwalifikowała się, kiedy pokonali Japończyków Miki Ishii i Megumi Murakami 21-15 21-10.

READ  Nicholas Roche ostro jeździ w Polsce, irlandzcy amatorzy błyszczą we Francji

„W pewnym sensie zmagaliśmy się z naszym stylem gry i wiedzieliśmy, że musimy stawić czoła Japonii ostro” – powiedział Paquerizo. “Są dobrą drużyną, grają u siebie. Wiedzieliśmy, że przyjdą jak ninja.

„Musieliśmy dać z siebie wszystko. Myślę, że graliśmy lepiej i nabraliśmy pewności siebie. To sprawia, że ​​jestem dumny z mojego zespołu”.

Kubańczycy Lidiani Benitez i Leila Ortega, którzy zajęli trzecie miejsce w grupie E, byli kolejnymi beneficjentami po pokonaniu holenderskiego duetu Katja Stam i Raisy Schön 21-17 21-17.

Dodatkowa sprawozdawczość Rohitha Naira w Bengaluru; Montaż przez Williama MacLeana

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment