Siatkówka – Brazylia pokonuje Francję w pięciu grupach i zajmuje drugie miejsce w grupie B

TOKIO (Reuters) – Mistrzowie olimpijscy Brazylia pokonała Francję w maratonie pięciosetowej bitwy na Ariac Arena w niedzielę, aby zająć drugie miejsce w grupie B w rundzie wstępnej siatkówki mężczyzn w Tokio.

Brazylia numer jeden na świecie, która również potrzebowała pięciu setów do pokonania Argentyny, wygrała pierwszego seta, ale drugi był prawie godzinną walką na swing, w której obie drużyny podzieliły się 15 punktami, zanim Francja ostatecznie się zakwalifikowała.

W decydującym secie Brazylia zaoszczędziła cztery punkty meczowe, zanim wygrała 25-22, 37-39, 25-17, 21-25, 20-18, aby dać sobie premię przed ćwierćfinałami.

Wallace de Sousa prowadził dla Brazylii z 23 punktami, podczas gdy Riccardo Lucarelli i Yondi Lille dodali odpowiednio 21 i 20 punktów. Lucas Satkamp dodał jeszcze 19 i miał siedem bloków.

„Czuję się dobrze po wygranej”, powiedział de Sousa. „Myślę, że wszyscy członkowie zespołu są bardziej pewni siebie po dzisiejszym meczu.

– W następnym meczu zagramy dobrze, chociaż nie wiemy, z kim będziemy rywalizować.

Drużyna Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (ROC) pokonała dolną granicę Tunezja 25-20 25-22 25-16 i znalazła się w czołówce grupy B, Brazylia miała ten sam rekord 4:1, ale zajęła drugie miejsce po pięciu setach w dwóch zwycięstwach. .

„Nie było to łatwe, ponieważ wiedzieliśmy, że musimy wygrać pierwsze trzy sety. Było dla nas bardzo ważne, aby wygrać te sety jako pierwsze, aby ukończyć wyścig jako pierwszy” – powiedział Maxim Michajłow, najlepszy strzelec Republiki Chińskiej z 15 punktami.

Wcześniej Polska, lider I grupy i mistrz świata, pokonał Kanadę 25-15 25-21 25-16, a Bartosz Korek i Wilfredo Leon zdobyli 33 punkty.

– Kanada zaryzykowała w drugim secie, więc nasz rytm się zachwiał. Możemy jednak wrócić do gry – powiedział Michał Kubiak z Polski.

Relacje z Yuka Obayashi w Tokio i Ruith Nair w Bengaluru; Montaż przez Petera Rutherforda

READ  Przeciekająca obrona piłki nożnej, indywidualne błędy skłaniają Polskę do mobilizacji

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.