Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Shadows of the Damned otrzyma remaster

Shadows of the Damned otrzyma remaster

Grasshopper Manufacture ogłosiło, że Shadows of the Damned doczeka się remake’u.

Ogłoszona podczas odliczania do najnowszego Devolver Digital Direct gra będzie dostępna „wkrótce”, bez dalszych informacji o szczegółach wydania.

Wydane w czerwcu 2011 roku na PS3 i Xbox 360, Shadows of the Damned było wynikiem współpracy pomiędzy Goichi Suda z Grasshopper (aka Suda51) i Shinjim Mikami.

W grze wystąpił García Hotspur, łowca demonów, który musi uratować swoją dziewczynę Paulę przed władcą demonów.

W nowym zwiastunie remastera Garcia przybywa do biura Grasshopper i zabija pracownika.

Chociaż Shadows of the Damned zostało opracowane przez Grasshopper, zostało opublikowane przez Electronic Arts, przez co niektórzy nie są pewni, kto jest właścicielem praw.

ogłoszenie: Aby wyświetlić to osadzenie, zezwól na korzystanie z funkcjonalnych plików cookie w Preferencje plików cookie.

Jednak jeden z etapów spin-offu No More Heroes 2019 Travis Strikes Again jest oparty na Shadows of the Damned, co sugeruje, że Grasshopper miał dostęp do adresu IP.

W rzeczywistości w wywiadzie dla VGC w 2021 roku Suda potwierdziła, że ​​Grasshopper posiada prawa do Shadows of the Damned i że jej powrót jest możliwy.

„Istnieje wiele adresów IP, do których mamy prawa”, powiedział nam wtedy, „więc możemy robić z nimi, co nam się podoba”.

IP, do których posiadamy prawa, to serie Silver Case, Flower, Sun and Rain, Killer is Dead i Shadows of the Damned.

„Chociaż nie mam żadnych aktualnych planów ani niczego w planach, gdybym miał wrócić i ponownie odwiedzić niektóre z naszych poprzednich tytułów, najprawdopodobniej byłby to jeden z tych tytułów”.