Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosyjskie śledztwo utrzymuje, że Putin korzysta z „dublera” i posiada „strefę czystą”, w której pracownicy muszą poddać się kwarantannie przed zbliżeniem się do niego

Rosyjskie śledztwo utrzymuje, że Putin korzysta z „dublera” i posiada „strefę czystą”, w której pracownicy muszą poddać się kwarantannie przed zbliżeniem się do niego

Rosyjskie śledztwo wykazało, że Putin używa „sobowtóra obiektu” i posiada „strefę czystą”, w której pracownicy muszą poddać się kwarantannie, zanim się do niego zbliżą.

Skalę zasięgu Putina odnotowano w raporcie opublikowanym przez rosyjskie media Proekt.

Z raportu wynika, że ​​osoby stale towarzyszące prezydentowi Rosji spędzają trochę czasu w tzw. „czystej strefie”, czyli domu, w którym mieszkają i pracują wyłącznie izolowani ludzie.

Mogą opuścić swoje pokoje i poruszać się po wyznaczonym terenie. Dodaje, że sanatorium „Rus” w Soczi początkowo służyło jako „strefa czysta”.

Od tego czasu obszary te pojawiły się w innych obszarach ważnych dla prezydenta.

Na zdjęciu broda Władimira Putina (od lewej do prawej) 21 lutego 2023 r. w Moskwie podczas jego przemówienia przed Zgromadzeniem Federalnym; 18 marca 2023 r. podczas wizyty w Sewastopolu oraz 19 marca 2023 r. podczas wizyty w Mariupolu. Kijowski urzędnik Anton Geraszczenko opublikował zdjęcia i zapytał, czy należą one do tego samego mężczyzny

Zrzut ekranu z filmu promującego teorię, że Putin używa dublerów podczas podróży, na które nie chce się odbywać, z zaznaczeniem grzywki na płatku ucha Putina

Zrzut ekranu z filmu promującego teorię, że Putin używa sobowtórów podczas podróży, na które nie ma ochoty, i zauważa, że ​​wygląd grzywki na płatku ucha Putina „ciągle się zmienia”

W tym tygodniu Putin nalegał, aby zachować dystans 20 metrów między sobą a innymi dyplomatami podczas wydarzenia na Kremlu, podczas którego przyjął listy uwierzytelniające kilku nowych ambasadorów w Rosji, w tym nowego brytyjskiego członka w Moskwie Nigela Caseya.

W tym tygodniu Putin nalegał, aby zachować dystans 20 metrów między sobą a innymi dyplomatami podczas wydarzenia na Kremlu, podczas którego przyjął listy uwierzytelniające kilku nowych ambasadorów w Rosji, w tym nowego brytyjskiego członka w Moskwie Nigela Caseya.

Naukowcy badali SOficjalnych wydarzeń, w których Putin, który ogłosił w piątek swoją kandydaturę na kolejną kadencję na prezydenta, wziął udział w okresie od 1 listopada ubiegłego roku do 31 października br., wyniosło 521.

Z raportu wynika, że ​​43% z nich stwierdziło, że wyraźnie widać, że prezydent w taki czy inny sposób dystansuje się od swoich rozmówców.

W sumie w tym roku odbyło się 113 wideokonferencji, co obejmowało prawie wszystkie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa i wszystkie spotkania z rządem – jak odnotowano w raporcie, dodając, że gdy Putin musi osobiście porozmawiać z ludźmi, Kreml ucieka się do „nieokiełznanych środków bezpieczeństwa”. ’.

READ  Covid: Boris Johnson ogłasza obowiązek noszenia masek i ograniczenia dla podróżnych w regionie Omicron

Według raportu liczba spotkań, podczas których Putin nie zdystansował się, ale „najprawdopodobniej zmusił inne osoby do kwarantanny”, wyniosła 185, co stanowi prawie 36 procent łącznej liczby spotkań w roku.

Dochodzenie wszczęto po tym, jak Putin w dziwaczny sposób odmówił stanięcia na odległość mniejszą niż 70 stóp od nowego ambasadora Wielkiej Brytanii w Moskwie podczas ceremonii dyplomatycznej, która odbyła się w tym tygodniu, podając winę za „względy zdrowotne”.

W żenujących scenach przypominających szczyt pandemii Covida Putin nalegał, aby zachować znaczny dystans między sobą a innymi dyplomatami podczas wydarzenia na Kremlu, podczas którego przyjął listy uwierzytelniające kilku nowych ambasadorów w Rosji, w tym nowego brytyjskiego ambasadora w Moskwie Nigela Caseya . .

Od początku inwazji na Ukrainę pojawiło się kilka podwójnych raportów dotyczących prezydenta Rosji.

Brockett zauważa, że ​​przed pandemią w kalendarzu prezydenta prawie nie było wydarzeń, podczas których zachowywałby nienormalny dystans od zgromadzonych, porównując to z jego zachowaniem w badanych terminach.

Putin, miłośnik judo, od dawna pielęgnujący wizerunek „człowieka akcji”, 7 października skończył 71 lat, a pogłoski o złym stanie zdrowia krążą od lat.

W wywiadzie udzielonym w 2020 r. Putin zdementował stare pogłoski, że używa dubletów, chociaż powiedział, że w przeszłości oferowano mu możliwość wykorzystania jednego ze względów bezpieczeństwa.

Krytycy uznali czerwcowy występ Derbentu za chwyt reklamowy.  Od czasów przed pandemią nie widziano Putina przyjmującego tłumy w ten sposób

Krytycy uznali czerwcowy występ Derbentu za chwyt reklamowy. Od czasów przed pandemią nie widziano Putina przyjmującego tłumy w ten sposób

Obserwatorzy wskazali jednak na zmieniający się na przestrzeni lat wygląd kremlowskiego siłacza jako możliwy dowód na to, że wykorzystuje on kogoś innego, aby zająć jego miejsce w zadaniach, których nie chce podejmować lub które uważa za zbyt niebezpieczne.

Spekulacje szerzyły się w czerwcu, kiedy Putin złożył niespodziewaną wizytę w Derbent na południu Rosji zaledwie kilka dni po nieudanej rebelii Wagnera, a materiał filmowy przedstawiał tyrana wpadającego nocą w tłum niczym hollywoodzki aktor na czerwonym dywanie.

READ  Rządowy naukowiec twierdzi, że Wielka Brytania raczej nie pójdzie za Austrią w sprawie blokady Covid

Putin, zwykle stoicki i powściągliwy, wydawał się przepełniony nową energią po tym, jak tydzień wcześniej uniknął wojny domowej na małą skalę, i był nietypowo elegancki, ściskając dłonie i całując głowę nastolatki, która rzuciła się na niego i błagała matkę, aby Wybacz mu. Zrób jej zdjęcie z prezydentem.

W kolejnym dziwnym momencie uścisnął dłoń – i najwyraźniej poprawiał coś w swoim mundurze – oficerowi niosącemu coś, co mogło być jego teczką nuklearną.

Nigdy wcześniej nie witał w ten sposób swoich urzędników bezpieczeństwa.

Scena ta wyraźnie różniła się od ekstremalnych środków podjętych w ciągu ostatnich kilku lat, które narzucały ścisłą kwarantannę wszystkim osobom spoza najbliższego kręgu Putina przed spotkaniem z nim.

Jego odwracające uwagę zachowanie – określone przez Kreml jako „zadziwiające” – doprowadziło wiele osób, w tym wysokie rangą osobistości rosyjskie, do podsycenia spekulacji, że powitanie przez Putina entuzjastycznych fanów w Dagestanie było w rzeczywistości sobowtórem.

„Prawda jest taka, że ​​obecny prezydent Władimir Putin przeżywa ostatnie dni swojego ziemskiego życia” – powiedział w październiku rosyjski analityk polityczny dr Valery Solovey.

Solovey jest byłym profesorem prestiżowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych w Moskwie [MGIMO]Akademia szkoleniowa dla szpiegów i dyplomatów.

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego generał broni Kyryło Budanow twierdził, że prawdziwy Putin nie pojawił się od czerwca ubiegłego roku.

„Osoba, którą wszyscy znali, była ostatnio widziana około 26 czerwca 2022 r.” – powiedział we wrześniu.

Budanow stwierdził, że podszywając się pod Putina, można było użyć jego sobowtóra, gdy w lipcu ubiegłego roku przybył na szczyt w Iranie na spotkanie z prezydentem Turcji Erdoganem.

Chociaż rosyjski przywódca wydawał się zawstydzony, schodząc po schodach swojego prezydenckiego samolotu w Teheranie, źródła ukraińskie podały, że poruszał się z niezwykłą szybkością i był bardziej czujny niż podczas swoich poprzednich wystąpień publicznych.

W sierpniu ubiegłego roku Budanow wystąpił w telewizji, twierdząc widzom, że wzrost i uszy Putina zmieniły się podczas jego ostatnich występów.

READ  Sektor noworodków jadalnych owadów w Wielkiej Brytanii zagrożony po brexicie | Owady

Powiedział: „Na przykład obraz uszu jest inny… To jest jak odcisk palca. Obraz ucha każdej osoby jest niepowtarzalny”. „To nie może się powtórzyć”.

W niedawnym raporcie japońskiej telewizji wykorzystano sztuczną inteligencję do analizy twarzy, chodu i głosu Putina pod wieloma postaciami, dochodząc do wniosku, że posługuje się on jednym, a być może dwoma ciałami.

Zdaniem szefa ukraińskiego wywiadu wojskowego, gdy w lipcu ubiegłego roku przybył na szczyt w Teheranie, mógł zostać wykorzystany sobowtór Władimira Putina.

Zdaniem szefa ukraińskiego wywiadu wojskowego, gdy w lipcu ubiegłego roku przybył na szczyt w Teheranie, mógł zostać wykorzystany sobowtór Władimira Putina.

Putin odbył podróże do Kirgistanu i Chin i niezwykle aktywnie podróżował po Rosji.

W październiku odwiedził Perm i po „objeździe” w celu odwiedzenia kwatery wojskowej przeprowadził rozmowy ze swoim wodzem, generałem Walerym Gierasimowem, w Rostowie nad Donem.

Kanał twierdzi, że wszystkimi tymi rzeczami zajmują się podobni ludzie, którzy przeszli operacje plastyczne i lata szkolenia pod okiem rosyjskiego wywiadu, aby zagrać rolę Putina.

W marcu Ukraina kpiła z Putina w związku z zarzutami, że wysłał on sobowtóra do ogarniętego wojną Mariupola z wizytą o zaostrzonym rygorze.

Kijowski urzędnik Anton Geraszczenko zamieścił trzy zdjęcia brody Putina i zastanawiał się, czy należą one do tego samego mężczyzny.

Kpił z niego, mówiąc: „Co masz z brodą, Putin?”

W kwietniu rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przyznał, że szeroko rozpowszechnione są doniesienia o sobowtóru Putina, ale stwierdził, że podżegacz wojenny był „bardzo aktywny”.

Dodał: „Być może słyszeliście, że Putin ma wielu bliźniaków, którzy pracują na jego miejscu, podczas gdy on siedzi w piwnicy”.

„To kolejne kłamstwa”. To kolejne kłamstwo.

– Widzisz naszego szefa. Wrócił do poprzedniego stanu – był bardzo aktywny.

Putin przyznał, że jego współpracownicy pytali go już wcześniej, czy chce skorzystać z dubletu, co jest rutynową procedurą w przypadku byłych przywódców Kremla, Stalina i Breżniewa. Prezydent Rosji oświadczył, że odrzucił ten plan.