Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosyjskie rakiety spadły na Polskę, zabijając dwie osoby

Rosyjskie rakiety spadły na Polskę, zabijając dwie osoby

Domniemana rosyjska rakieta spadła na farmę w Polsce, zabijając dwie osoby, CNN wspomniany. Atak rakietowy ma miejsce w czasie, gdy od tego czasu Rosja zintensyfikowała bombardowania Ukrainy Wycofanie się z miasta Chersoniu zeszły tydzień.

Myśliwce zostały wystrzelone w odpowiedzi na uderzenie rakietowe, które miało miejsce mniej więcej w tym samym czasie, gdy grad rakiet uderzył w ukraińskie miasto Lwów.

polskiego premiera Mateusz Morawiecki – Zwołanie nadzwyczajnego spotkania z Komitetem Gabinetowym ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Urzędnik powiedział, że informacje zostaną przekazane po spotkaniu.

pod Artykuł 5 Traktatu NATOAtak na jednego sojusznika NATO jest uważany za atak na wszystkich sojuszników.

Sekretarz prasowy Departamentu Obrony USA bryg Pata Rydera Powiedział, że Stany Zjednoczone są „świadome” doniesień, ale nie mogą ich w tej chwili potwierdzić.

Sekretarz Generalny NATO Jensa Stoltenberga Powiedział, że „NATO monitoruje sytuację:

Porozmawiaj z prezydentem Dudą @pracownik o wybuchu #Polska. Złożyłem kondolencje z powodu utraty życia. #NATO Monitoruje sytuację, a sojusznicy ściśle się konsultują. Ważne jest, aby wszystkie fakty zostały udowodnione” — napisał Stoltenberg na Twitterze.

Rosja odrzuciła doniesienia w oświadczeniu na Telegramie.

„Wypowiedzi polskich mediów i urzędników o rzekomym upadku 'rosyjskich’ rakiet w rejonie osiedla Przyodo, to celowa prowokacja mająca na celu eskalację sytuacji.” Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że wg Wiadomości NBC.

READ  Burnley vs Norwich: zapowiedź Premier League, wiadomości drużynowe, statystyki, prognozy, czas rozpoczęcia | wiadomości piłkarskie