Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nigeria obchodzi 17 lat na Mistrzostwach Świata IAAF w Polsce

Po początkowych obawach, że Nigeria przegapi międzynarodowe zawody lekkoatletyczne w Polsce w przyszłym miesiącu, kraj ostatecznie przesłał listę zawodników do zawodów we wtorek – 11 dni przed rozpoczęciem 1 maja na Śląsku.

Nigeryjska Federacja Sportowa od ponad roku jest uwięziona w kryzysie, a dwie rywalizujące ze sobą frakcje twierdzą, że przewodzą federacji.

Ten brzydki rozwój utrudnił harmonijną koordynację organizacji konkursów i uczestniczenia w międzynarodowych spotkaniach.

Jednak PREMIUM TIMES w połączeniu z tym, że rozejm mógł zostać osiągnięty przez światową lekkoatletykę między dwiema rywalizującymi frakcjami kierowanymi przez Ibrahima Jusawa i Olamide George’a, co spowodowało, że Nigeria wygrała ostateczny termin przedstawienia swojego udziału w zawodach World Relays.

Według informacji i listy uzyskanych z portalu World Athletics, Nigeria weźmie udział w biegach 4x100m i 4x400m (wyścigi mężczyzn i kobiet). Kraj weźmie również udział w wyścigu 4x400m (sztafety mieszane).

Sześciu zawodników wchodzących w skład sztafety 4 x 100 m mężczyzn to złoci medaliści Narodowego Festiwalu Sportowego na 100 m, Enoch Adiguki, Alaba Akintola, którzy oprócz czterokrotnego Usheoritse Itsekiri, Jerry Jacba, zdobyli również złoto w Edo 2020 w biegu na 200 m. Divine Oduduru i Seye Ogunlewe.

W wyścigu kobiet 4 x 100 m Blessing Okagbare prowadzi grupę, obok Toby Amosan, Ice Broom, Joy Udo-Gabriel i Tema Sekisi Godbliss, a także podwójną zwyciężczynię wyścigu Edo 2020, Grace Nokocha.

W sztafecie 4 x 400 m mężczyzn Ridwan Aloneli, Timothy Imogen, Shamson Nathaniel, Eveni Ogili i Cheddi Okezi podniosą flagę narodową.

Podczas gdy kobiety zostały wybrane, wybrano Uwemedino Abasiono, Patience Okon George, Opeyemi Oke, Glory Patrick, Imaobong Nse Uko i Osareti Usembo.

Oku, 17 lat, jest najmłodszym zawodnikiem, który strzelił gola w tej edycji World Relays, w której Nigeria zagra również w sztafecie mieszanej 4x400m z trzema mężczyznami i trzema kobietami razem.

Ci wybrani do sekwencjonowania mieszanego to: Timothy Emeoghene (M), Patience Okon George (W), Emmanuel Ojeli (M), Chidi Okezie (M) i Imaobong Nse Uko (W).

READ  Kennedy prowadzi Campbella w Football Playoff | Wiadomości, sport, praca

Mistrzostwa Śląska 21 w lekkiej atletyce odbędą się w dniach 1 – 2 maja 2021 r.


Wspieraj uczciwe i wiarygodne dziennikarstwo PREMIUM TIMES

Dobre dziennikarstwo kosztuje dużo pieniędzy. Jednak tylko dobre dziennikarstwo może zagwarantować potencjał dobrego społeczeństwa, odpowiedzialnej demokracji i przejrzystego rządu.

Aby zapewnić stały, bezpłatny dostęp do najlepszego dziennikarstwa śledczego w kraju, prosimy o rozważenie udzielenia skromnego wsparcia dla tego szlachetnego przedsięwzięcia.

Wnosząc wkład do PREMIUM TIMES, pomagasz utrzymać dziennikarstwo na aktualności i zapewnić, że pozostanie ono bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

Darowizny


Reklama tekstowa: Reklamować się tutaj . Zadzwoń do Willie +2347088095401 …


Kampania PT Mag AD