Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosja atakuje Ukrainę: Blake Lively i Ryan Reynolds udzielają finansowego wsparcia ukraińskim uchodźcom

Rosja atakuje Ukrainę: Blake Lively i Ryan Reynolds udzielają finansowego wsparcia ukraińskim uchodźcom

Siłom rosyjskim nie udało się w niedzielę spenetrować stolicy Ukrainy, ale mieszkańcy przygotowują się na kolejną noc ataków. Wideo / BBC

Blake Lively i Ryan Reynolds wspierają finansowo ukraińskich uchodźców.

34-letnia aktorka i 45-letni Ryan ogłosili plany przekazania do 1 miliona dolarów darowizn dla agencji ONZ na rzecz uchodźców, aby wesprzeć ukraińskich uchodźców.

Post na Twitterze Agencji ONZ ds. Uchodźców wyjaśniał: „Obecnie kryzys na Ukrainie zmusza rodziny do opuszczenia swoich domów.

Personel i wolontariusze polskiego lokalnego szpitala przygotowują setki łóżek, aby przygotować się na napływ ukraińskich uchodźców do Rzeszowa w Polsce.  Zdjęcie / AP
Personel i wolontariusze polskiego lokalnego szpitala przygotowują setki łóżek, aby przygotować się na napływ ukraińskich uchodźców do Rzeszowa w Polsce. Zdjęcie / AP

„Proszę, przekaż darowiznę dzisiaj, aby wysłać pomoc ratującą życie wysiedlonym Ukraińcom, a Vancity Reynoldsblakelly dopasuje twój prezent w wysokości 1 dolara za 1 do 1 000 000 dolarów”.

Ryan, który poślubił aktorkę w 2012 roku, zabrał się do platformy mikroblogowej, aby potwierdzić swoje poparcie dla uchodźców.

„W ciągu 48 godzin niezliczeni Ukraińcy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów do sąsiednich krajów. Potrzebują ochrony. A kiedy przekażesz darowiznę, dopasujemy do 1 miliona dolarów, tworząc podwójne wsparcie” – napisał w Internecie.

Tymczasem Hayden Panettiere niedawno w mediach społecznościowych wyraziła swoje poparcie dla Ukrainy po rosyjskiej inwazji na ten kraj.

32-letnia aktorka, która ma 7-letnią Kaję, wraz z legendą ukraińskiego boksu Władimirem Kliczko, napisała na Instagramie: „Osobiście byłam świadkiem siły narodu ukraińskiego, który ciężko walczył o swoją niepodległość i nadal żarliwie bronił swojego kraju. lata.

Ukraińscy uchodźcy płaczą, gdy spotykają się na przejściu granicznym Medica w Polsce.  Zdjęcie / AP
Ukraińscy uchodźcy płaczą, gdy spotykają się na przejściu granicznym Medica w Polsce. Zdjęcie / AP

„Ten przerażający moment w historii wysyła przerażającą wiadomość: wiadomość, że w dzisiejszych czasach, w 2022 roku, dopuszczalne jest łamanie praw wolnych ludzi i pozwalanie dyktatorom takim jak Putin na branie tego, co im się podoba”.

Blake Lively i Ryan Reynolds wspierają finansowo ukraińskich uchodźców.  Zdjęcia/Getty Images
Blake Lively i Ryan Reynolds wspierają finansowo ukraińskich uchodźców. Zdjęcia/Getty Images

Aktorka zapewniła też swoich zwolenników, że jej córka jest „bezpieczna i nie na Ukrainie”.

W odpowiedzi na komentarz na platformie do udostępniania zdjęć powiedziała: „Ona jest bezpieczna i nie na Ukrainie”.