Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

10. sesja DFI „Oglądanie klasyków” 17 stycznia

10. sesja DFI „Oglądanie klasyków” 17 stycznia

DOHA: Doha Film Institute otworzył rejestrację na serię wykładów „Oglądanie klasyki” z profesorem Richardem Piną, która odbędzie się na dziesiątej sesji 17 stycznia w godzinach od 17:30 do 19:30.

W tym miesiącu opowie o polskim filmie Popiół i diament Andrzeja Wajdy.

Seria to internetowy program, który pozwala filmowcom i miłośnikom kina dowiedzieć się więcej o historii kina. Ta seria wykładów i dyskusji, prowadzona przez znanego uczonego Richarda Peñę, profesora filmoznawstwa na Uniwersytecie Columbia i emerytowanego dyrektora Festiwalu Filmowego w Nowym Jorku, analizuje inne i niekwestionowane arcydzieło światowego kina.

Wybrane zdjęcia i fragmenty wideo dyskusji zostaną pokazane podczas wykładu, a przed wykładem uczestnicy będą mogli wysłać pytania do profesora Peñy, a on na nie odpowie na zakończenie każdej sesji.

Popiół i diament opowiada o ujawnieniu zbrodni Stalina w 1953 roku na zjeździe Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, który doprowadził w następnych latach do okresu zwanego „odwilżą” w Związku Radzieckim, a także u jego komunistycznych „sojuszników” w Środkowej i Wschodniej Europa.

„Artyści, w tym filmowcy, porzucili sztywne wytyczne, które dyktowały styl i treść, i zbadali różnorodne tematy i tematy na wcześniej niewyobrażalne sposoby. „Popiół i diament jest z pewnością jednym z najlepszych przykładów tego nowego kierunku” – powiedział DFI.

Film, którego akcja toczy się w ostatnim dniu II wojny światowej, opowiada o Maćku, żołnierzu Armii Krajowej, który zostaje wyznaczony do zabójstwa komunistycznego przywódcy w małym miasteczku.

Ludzkie i polityczne napięcia w Polsce, która próbuje zdecydować, jak iść naprzód, zostały znakomicie uchwycone przez Andrzeja Wajdę.

Ten program jest otwarty dla kandydatów w wieku powyżej 18 lat. Kursy najlepiej nadają się dla osób, które mają pewną wiedzę na temat kręcenia filmów i chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat historii filmu.

Opłata za cykl wykładów wynosi 70 QR. Dla posiadaczy Karty Kultury Muzeum Kataru przysługuje 20% zniżki. Aby się zarejestrować, odwiedź stronę internetową DFI.

READ  Polska firma zatrudni pierwszego na świecie dyrektora generalnego robota AI