Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Należący do NASA statek kosmiczny Artemis 1 Orion powrócił do Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego

Należący do NASA statek kosmiczny Artemis 1 Orion powrócił do Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego

po, po Na Księżyc iz powrotem na początku zeszłego miesiąca NASA Artemis 1 Wrócił do Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego. powrót Odbyło się to 30 grudnia. Artemis 1 wpadł do Oceanu Spokojnego 11 grudnia. Po tym, jak USS Portland odzyskał statek z załogą bez załogi i przywiózł go do bazy marynarki wojennej w San Diego 13 grudnia, następnego dnia kapsuła wyruszyła w podróż lądową na Florydę. Artemida 1 zaczął się Z niezapomnianym nocnym startem rakiety nowej generacji należącej do NASA Space Launch System Heavy Lift.

Teraz, gdy Orion wrócił do Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego, NASA usunie osłonę termiczną statku kosmicznego, aby móc przeprowadzić „dokładną analizę” komponentu i dokładnie określić, jak zachowuje się on podczas ponownego wejścia w atmosferę. Usunie również agencję , manekin testowy wysłany przez NASA na pokład Oriona w celu zebrania danych na temat wpływu podróży na Księżyc na ludzi. „Artemis I był ogromnym krokiem naprzód w ramach wysiłków NASA mających na celu zbadanie Księżyca i utorowanie drogi dla następnej misji rakiety Space Launch System i Oriona, aby oblecieć załogę wokół Księżyca na Artemis II” – powiedziała NASA.

Chociaż Artemis II zostanie wydany najwcześniej w 2024 roku, wciąż jest wiele do zrobienia od teraz do przyszłego roku. NASA obiecała ogłosić czteroosobową załogę misji „na początku 2023 roku”. Artemis II utoruje drogę do pierwszego lądowania człowieka na Księżycu od zakończenia programu Apollo w 1972 roku, a ostatecznie do stałej obecności NASA na powierzchni Księżyca.

READ  Pionierka Ringling Brothers, Alice Clark Brown, umiera w wieku 68 lat