Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rolnicy atakują Aldi i Lidl, gdy Macron opuszcza kraj

Rolnicy atakują Aldi i Lidl, gdy Macron opuszcza kraj

Francuscy rolnicy zaatakowali Aldi i Lidl w proteście przeciwko „nieuczciwym” niskim cenom, podczas gdy prezydent Emmanuel Macron udał się do Szwecji pomimo trwającego „oblężenia” Paryża przez ciągniki.

Rolnicy należący do Confédération paysanne zamknęli wejście do centrum dystrybucyjnego Aldi w Cavaillon w Vaucluse w południowo-wschodniej Francji we wtorek rano, kilka godzin po tym, jak ich koledzy przeprowadzili podobną akcję przeciwko centrum logistycznemu Lidl w Beaucaire w Gard.

Nienazwany rzecznik ruchu powiedział BFM TV: „Chcemy zablokować platformy logistyczne, aby żądać lepszego podziału wartości dodanej, ponieważ supermarkety osiągnęły ogromne zyski w ostatniej połowie roku, a nigdy ich nie widzieliśmy”.

„Prosimy ich o podniesienie naszych cen bez przerzucania tego na konsumentów, w efekcie zmniejszając ich marże zysku.

Dodał: „Pozostaniemy tak długo, jak będzie to konieczne”.

Wczoraj wieczorem około 20 rolników wyrzuciło śmieci przed Centrum Logistycznym Lidl w Boker i podpaliło je, zawalając bramę frontową.

We wtorek rano około 200 rolników i 50 traktorów zablokowało dostęp do centrum logistycznego francuskiego giganta supermarketów Leclerc w departamencie Loire-Atlantique w zachodniej Francji.

Śledź najnowsze aktualizacje i dołącz do dyskusji w komentarzach

READ  Rozmowy Biden-Xi: Prezydent Chin mówi: „Ziemia jest wystarczająco duża, aby nasze dwa kraje mogły odnieść sukces” | Wiadomości z USA