Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Robert Lewandowski: Napastnik Bayernu Monachium ostrzega graczy przed trudnościami z napiętym harmonogramem | wiadomości piłkarskie

Napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski ostrzegł piłkarzy, że ciężko będzie grać jak najlepiej ze względu na napięty grafik na kilka następnych lat.

Reprezentant Polski rozegrał 60 meczów dla klubu i kraju od czasu wznowienia piłki nożnej w maju zeszłego roku po ustaniu koronawirusa i uważa, że ​​jest bardzo mało czasu, aby zawodnicy mogli odpowiednio się zregenerować.

32-latek, który pobił rekord Gerda Mullera w strzelaniu bramek w Bundeslidze w jednym sezonie, mówi, że jakość niewątpliwie ucierpi, gdy zawodnicy zostaną zepchnięci za daleko.

„Wiele osób zapomina, że ​​jesteśmy ludźmi, nie jesteśmy maszynami i nie możemy codziennie grać na najwyższym poziomie” – powiedział Lewandowski. czasy.

„Dla piłki nożnej i młodych piłkarzy będzie to duży problem, pozostanie na szczycie przez wiele lat, ponieważ teraz, a może w ciągu najbliższych dwóch lat, będzie to bardzo trudne: wiele dużych meczów”.

Lewandowski, który tego lata będzie pokładał nadzieje Polski w mistrzostwach Europy, powiedział, że nie tylko zawodnicy będą walczyć z tyloma meczami.

Dodał: „Nawet dla fanów myślę, że wiele meczów będzie bardziej nudnych, ponieważ jeśli będziesz dłużej czekać na mecze, jest więcej oczekiwań i to uczucie, że na to czekałeś”.

„Jakość gier spadnie. W przypadku wielu gier utrzymanie tej jakości na pierwszym planie jest niemożliwe”.

Komentarze Lewandowskiego pojawiły się po tym, jak sekretarz generalny FIFPro Jonas Bayer Hoffmann skrytykował reformę Ligi Mistrzów jako szkodliwą dla zdrowia zawodników.

obrazek:
Liga Mistrzów UEFA ma nowy wygląd w 2024 roku, co oznacza więcej meczów dla graczy

UEFA zatwierdziła zmiany na początku tego roku, dzięki którym liczba drużyn rywalizujących w Lidze Mistrzów UEFA wzrośnie z 32 do 36, a faza grupowa zostanie zastąpiona pojedynczym etapem ligowym znanym jako „model szwajcarski”.

READ  Siatkówka plażowa - formy pucharowe po kwalifikacjach Szczęśliwi przegrani

Zmiany w rozgrywkach spowodują, że zespoły rozegrają co najmniej 10 meczów w pierwszej rundzie, z sześciu w obecnym formacie, co jest bardzo frustrujące zarówno dla Bayera Hoffmana, jak i zawodników i menedżerów.

Mówi wyłącznie do Sky Sports News W kwietniu Jonas Bayer Hoffman powiedział: „Widzieliśmy to od wielu lat, czy to na Klubowych Mistrzostwach Świata, Lidze Narodów czy podczas rund handlowych przed nowym sezonem – ogólnie rzecz biorąc, nie interesuje nas wpływ kalendarza na zdrowie i wydajność zawodników.

„Od lat całkowicie brakowało zainteresowania zdrowiem – przedstawiliśmy to wielu organom, w tym UEFA, ale nie widzimy, aby wpłynęło to na nasz proces decyzyjny.

„Jeśli gracze zaczną doznawać kontuzji lub zaczną przegapiać mecze, które nikomu nie pomagają.

„Ci gracze chcą grać, ale chcą grać na najwyższym możliwym poziomie. Szczerze mówiąc, wartość ta jest tworzona nie tylko przez liczbę meczów, ale także przez jakość tych gier”.