Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Republikańskie „ataki” na korporacje w związku z ustawami o prawach do głosowania. Hipokryzja | Republikanie

faAlbo cztery dekady, podstawowa umowa między korporacjami amerykańskimi a politykami była prosta. Firmy oszczędzają pieniądze na kampanie. Politycy odpowiadają w ten sposób, obniżając podatki od osób prawnych i robiąc wszystko, czego firmy potrzebują, aby zwiększyć zyski.

Umowa okazała się korzystna dla obu stron, ale nie dla amerykańskiej opinii publicznej. Wydatki na kampanie wzrosły, podczas gdy podatki od przedsiębiorstw spadły.

W latach pięćdziesiątych korporacje stanowiły około 40% dochodów federalnych. Dziś niewiele wnoszą 7%. W minionym roku wypłacił ponad 50 największym firmom w USA Nie ma federalnych podatków dochodowych Absolutnie. Niewielu od lat płaci podatki.

Obie strony były w tej umowie, mimo że Partia Republikańska była największym graczem. Jednak odkąd Donald Trump wydał wielkie kłamstwo na temat fałszowania wyborów w 2020 roku, amerykańskie korporacje mają pewne obawy co do Partii Republikańskiej.

Po szturmie na Kapitol dziesiątki gigantów oświadczyły, że nie będą już dawać darowizn 147 republikańskim członkom Kongresu, którzy sprzeciwili się certyfikacji wyborców Bidena na podstawie Wielkiego Kłamstwa.

Potem nadeszła fala restrykcyjnych przepisów dotyczących głosowania w Partii Republikańskiej, opartych na tym samym wielkim kłamstwie. Gruzja należy do najstraszniejszych. Prezes Coca cola, Który ma swoją siedzibę w Peach Tree State, nazywa te prawa „złymi” i „krokiem wstecz”. Dyrektor generalny Delta Airlines, największej firmy rekrutującej w Gruzji, mówi, że jest to „niedopuszczalne”. Major League Baseball zdecydowała się na coroczny mecz All-Star z dala od domu Atlanta Braves.

Ta krytyka wywołała rzadką burzę anty-korporacyjnego republikańskiego niezadowolenia. Przewodniczący mniejszości w Senacie Mitch McConnell ostrzega firmy przed nieokreślonymi „tragicznymi konsekwencjami” za zabranie głosu. Republikanie chcą znieść status antymonopolowy MLB. Republikanie Gruzji Zagrożony Aby ukarać Delta, znosząc stanowe zwolnienie z podatku na paliwo lotnicze.

READ  Szczyt w Kairze: Przywódcy arabscy ​​odrzucają przymusowe wysiedlenia Palestyńczyków

„Dlaczego wciąż słuchamy tych, którzy obudzili korporacyjną hipokryzję na temat podatków, przepisów i przepisów antymonopolowych?” – pyta senator Florydy Marco Rubio.

dlaczego? z tego samego powodu Willie Sutton Na pytanie, dlaczego obrabował banki: tu są pieniądze.

McConnell powiedział dziennikarzom, że firmy powinny „trzymać się z dala od polityki”, ale potem opisał swoją uwagę: „Nie mówię o datkach na cele polityczne”. Oczywiście nie. Republikanie Zawsze opowiadali się za „retoryką firmy”, jeśli chodzi o gotówkę na kampanię, a nie tylko gotówkę.

Porozmawiaj o hipokryzji. McConnell był największym odbiorcą korporacyjnych pieniędzy w cyklu wyborczym w 2020 roku i ma długą historię walki z próbami ich ograniczenia. W 2010 r. Pochwalił orzeczenie Sądu Najwyższego Zjednoczonego Obywatela, które zniosło ograniczenia dotyczące darowizn politycznych dla korporacji, z wątpliwych powodów, że firmy były „osobami” w rozumieniu Pierwszej Poprawki do Konstytucji.

„Przez długi czas niektórym w tym kraju odmawiano pełnego udziału w procesie politycznym” – powiedział wtedy McConnell. Podpowiedź: nie miał na myśli biednych czarnych ludzi.

Kwadrat hipokryzji. Rosnące tsunami korporacyjnych pieniędzy na kampanie pośrednio tłumi głosy, zagłuszając wszystkie inne głosy. Republikanie są w brzydkiej sytuacji, wzywając firmy do dalszego przekupywania polityków, o ile nie krytykują republikanów za całkowite tłumienie głosowania.

Hipokryzja płynie też w drugą stronę. Prezydent Delta skrytykował tłumienie wyborców przez Partię Republikańską w Gruzji, ale firma nadal finansuje Republikanów. PAC przekazał 1 725 956 dolarów na wybory w 2020 roku, z czego ponad 1 milion dolarów trafiło do federalnych kandydatów, w większości republikanów. Aha, i Delta nie płaciła podatków federalnych od lat.

Nie daj się zwieść niezgodom. Podstawowa umowa między Partią Republikańską a korporacjami amerykańskimi pozostaje w dużej mierze żywa.

Dlatego pomimo rekordowo niskich podatków od przedsiębiorstw republikanie w Kongresie udają, że są oburzeni planem Joe Bidena, aby skłonić firmy do zapłacenia za jego propozycję infrastruktury o wartości 2 bilionów dolarów. Biden nawet nie dąży do podniesienia stawki podatku od osób prawnych do poziomu sprzed obniżki podatków Trumpa, a jednak żaden z republikanów go nie poprze.

READ  Rosja jest „agresorem”, mówi Biały Dom, ale Biden jest otwarty na dalsze rozmowy z Putinem – na żywo | Wiadomości z USA

Niewielu Demokratów, jak Joe Mansheen z Zachodniej Wirginii, również nie chce podnosić podatków od przedsiębiorstw, tak jak robi to Biden. Po ok Trzecie Amerykanów popiera ten pomysł.

Podstawowa umowa między amerykańskimi korporacjami a amerykańskimi politykami była dla Ameryki straszna. Dlatego tak ważne jest posiadanie ustawy zatytułowanej „Ustawa dla ludu”, która została uchwalona przez Izbę Reprezentantów i współsponsorowana w Senacie przez każdego demokratycznego senatora z wyjątkiem Dworu. Uniemożliwiłoby to państwom tłumienie głosów, a także skłoniłoby kraj do publicznego finansowania wyborów, zmniejszając w ten sposób zależność polityków od pieniędzy korporacji.

Korporacje mogą i powinny finansować większość tego, czego potrzebuje Ameryka. Ale nie zrobią tego, dopóki firmy będą nadal finansować amerykańskich polityków.