Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chiny rozważają mieszanie szczepionek w celu zwiększenia skuteczności

Chińskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom rozważa mieszanie szczepionek i zmianę kolejności dawkowania w celu zwiększenia skuteczności. To pierwszy raz, kiedy organ rządowy otwarcie omawia obawy dotyczące skuteczności chińskich ciosów.

Gao Fu, szef Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, powiedział na forum w sobotę, że agencja „bada, jak rozwiązać problem, że skuteczność obecnych szczepionek nie jest tak wysoka”, według lokalnych mediów.

We wpisie w mediach społecznościowych na stronie internetowej Weibo, która jest teraz niedostępna, informacje o szczepionkach i wpływie naukowym mówiły, że komentarze Gao były „bardzo szczere”. Ale przypomniał też czytelnikom, że szczepienie jest nadal ważne dla ochrony kraju. Dodała: „Nie możemy czekać, aż szczepionki będą idealne przed szczepieniem”.

Gao zasugerował mieszanie różnych szczepionek, a także modyfikację sekwencji dawkowania, na przykład zmianę liczby i ilości dawek oraz odstępu czasu między nimi.

Według Yanzhong Huang, starszego członka ds. Zdrowia na świecie w Council on Foreign Relations, niektóre posty WeChat w mediach społecznościowych dotyczące uwag Zhao zostały szybko ocenzurowane.

„To pierwszy raz, kiedy … urzędnik państwowy publicznie przyznał, że stopień ochrony jest przedmiotem obaw w kampanii szczepień”.

Do połowy marca Chiny podały 65 milionów dawek w całym kraju.

W przeciwieństwie do innych producentów szczepionek, producenci w Chinach nie ujawnili danych z badań fazy 3, co prowadzi do zarzutów o brak przejrzystości co do skuteczności szczepionki w różnych grupach.

Każda nowa strategia będzie miała reperkusje dla ponad 20 krajów, które według Chin zapewniają im głównie dwustronne umowy o „dyplomacji szczepionkowej”. Do marca Chiny dostarczyły za granicę 40 milionów dawek.

Chile Stoi w obliczu kolejnej fali nowych wariantów Covid-19, pomimo udanego wprowadzenia chińskiej szczepionki Sinovac. Niedawne badanie skuteczności programu szczepień w Chile wykazało, że skuteczność pojedynczej dawki wynosiła tylko 3%, w porównaniu z 56% w przypadku dwóch dawek. Eksperci nie powiązali ostatniej fali ze skutecznością szczepionki.

READ  Rodziny uciekają, gdy Indie burzą 100-metrowe wieże poza Delhi | Indie

Obecnie głównymi szczepionkami zatwierdzonymi do użytku w Chinach są tradycyjne szczepionki z „inaktywowanym wirusem” produkowane przez Sinopharm, Sinovac i inne krajowe grupy.

Sinopharm A. 79% skuteczności Podobne do tych, które niedawno osiągnęła firma AstraZeneca w testach w USA. Jednak podczas gdy AstraZeneca zrewidowała swoje ceny po tym, jak spotkała się z krytyką dotyczącą Niekompletne udostępnienie danychAni Sinopharm, ani żaden z jego chińskich odpowiedników nie opublikował oświadczeń Fazy 3 do publicznej kontroli.

Peter Engelsch, emerytowany doradca ds. Chorób zakaźnych w Public Health England, powiedział, że to „niesamowite”, że dane z badań 3 fazy dla chińskich szczepionek nie zostały jeszcze opublikowane.

„Mamy bardzo mało informacji na temat skuteczności tych szczepionek” – powiedział, dodając, że istnieje potrzeba danych dotyczących skuteczności w odniesieniu do zmiennych budzących obawy. Jednak Anglicy powiedzieli, że to „interesujące”, że Chiny rozważają mieszanie i dopasowywanie szczepionek po przeprowadzce z Francji i Niemiec. Zróbmy to Po obawach dotyczących bezpieczeństwa dotyczących dawkowania Oxford / AstraZeneca.

Według dokumentów opublikowanych przez panel ekspertów w Hongkongu, wskaźnik skuteczności szczepionki Sinovac Biotech CoronaVac wynosi 50,66% wśród osób w wieku od 18 do 60 lat.

Jednak dane CoronaVac dla fazy 1 i 2 opublikowane w The Lancet wykazały, że strzały były „bezpieczne i dobrze tolerowane”.

Gao ostrzegł również, że ponowne otwarcie granic Chin dla obcokrajowców, którym od marca ubiegłego roku zakazano wjazdu do kraju, stanowi zagrożenie dla osób starszych, które nie zostały jeszcze zaszczepione.

Termin złagodzenia ograniczeń granicznych wpłynie na uczestników Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w lutym 2022 r.

Współtworzenie Donato Mancini w Rzymie