World

US Travel News: Urzędnik Biden mówi, że nadzorca Biden wymaga szczepień wszystkich zagranicznych gości, gdy zostaną zniesione ograniczenia w podróżowaniu

Administracja Bidena pracuje nad planami, które według raportów wymagałyby od prawie wszystkich zagranicznych gości przedstawienia dowodu szczepienia, gdy ograniczenia w podróżowaniu do Stanów Zjednoczonych zostaną ostatecznie zniesione.

nienazwany urzędnik, rozmawiam z ReutersemPowiedział, że ograniczenia podróży, które obecnie uniemożliwiają odwiedzającym z wielu krajów podróżowanie do Stanów Zjednoczonych, nie zostaną nałożone natychmiast ze względu na pojawienie się wysoce zaraźliwego wariantu delta koronawirusa.

Według urzędnika Biały Dom prowadzi obecnie międzyagencyjne grupy robocze i prowadzi rozmowy z głównymi liniami lotniczymi „w celu przygotowania nowego systemu, kiedy będziemy mogli ponownie otworzyć podróż”, co byłoby „podejściem etapowym, które z czasem oznacza, że z ograniczonymi wyjątkami, szczepienia będą musiały się odbyć.” Cudzoziemcy, którzy w pełni podróżują do Stanów Zjednoczonych (ze wszystkich krajów)”.

W obecnej sytuacji większość obywateli spoza USA nie może wjechać do Ameryki, jeśli w ciągu ostatnich dwóch tygodni spędzili czas w Wielkiej Brytanii, krajach strefy Schengen, Irlandii, Chinach, Indiach, RPA lub Brazylii.

Ograniczenia sięgają początku pandemii, kiedy podróż z Chin została ograniczona w styczniu 2020 r., Po czym nastąpiły wizyty z innych krajów. Najnowszym dodatkiem do listy są Indie, które zostały dodane w maju.

Nadal istnieje wiele odległych kwestii, jeśli chodzi o nową politykę podróży, w tym poziom dowodu, jakiego będą wymagać władze, jeśli chodzi o szczepionki i które zaakceptują w nowym systemie, biorąc pod uwagę, że niektóre kraje stosują szczepionki przeciw Covid nie są. Certyfikowany w Stanach Zjednoczonych.

Władze rozważają również współpracę z liniami lotniczymi w celu opracowania międzynarodowego śledzenia kontaktów. Zgodnie z potencjalnym nowym zestawem zasad, może minąć dużo czasu, zanim podróżowanie wróci do normy.

Z około 4,25 miliarda dawek podanej szczepionki lwia część trafiła do bogatych krajów, takich jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Kanada.

Tymczasem, nawet przy dodatkowych dawkach z niektórych z tych krajów, wiele biednych krajów, szczególnie w Afryce, ma tylko jednocyfrowe wskaźniki szczepień.

READ  Naukowcy odkryli, że żaba jest najsłynniejszym ptakiem na świecie na Instagramie Ptaki

Tymczasem inne kraje, takie jak Wielka Brytania i Kanada, rozważają złagodzenie swoich wymagań dla Amerykanów, którzy chcą tam podróżować.

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment