Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rekrutacja przedłużona na Pitching i Warsztaty ANIMARKT Stop Motion

Rekrutacja przedłużona na Pitching i Warsztaty ANIMARKT Stop Motion

Rekrutacja przedłużona na Pitching i Warsztaty ANIMARKT Stop Motion

//
Aktualności

W sekcji pokazów są dwa formaty, warsztaty i spotkania z najlepszymi ekspertami z branży animacji oraz nagrody wspierające twórców w procesie produkcji filmów – organizowane przez MOMAKIN Forum ANIMARKT Stop Motion otwiera drogę do międzynarodowej kariery. Teraz twórcy mają dodatkową możliwość zaprezentowania swojego projektu i udziału w zajęciach prowadzonych przez Christopha Erbesa i Thiago Calzado, ponieważ termin zgłoszeń został wydłużony do 11 wrześniaDziesiąty.

ANIMARKT powstał z myślą o wsparciu branży animacji. Wielokrotnie udowodniono, że udział w pokazach reklamowych bezpośrednio przekłada się na przyszłość artystów i ich projektów – potwierdza Agnieszka Kowalewska-Skowron z firmy MOMAKIN, organizatora Forum Stop Motion ANIMARKT. Chcemy dać młodym twórcom szansę jak najlepszego przygotowania swoich aplikacji, dlatego zdecydowaliśmy się wydłużyć termin rekrutacji.

Spektakl jest sekcją konkursową Forum poklatkowe ANIMARKTdając niepowtarzalną okazję do zaprezentowania projektu ekspertom z branży animacji, pozyskania partnerów i wygrania nagród, które wesprą ich procesy produkcji filmowej i otworzą dla nich ścieżki kariery.

W tym roku po raz pierwszy zamówienia na Pitching ANIMARKT mają dwie formy. Jeden służy do pokazywania filmów, seriali lub programów telewizyjnych na każdym etapie produkcji. Drugi dotyczy krótkich projektów filmowych w fazie rozwoju (przynajmniej pierwszy szkic scenariusza, który trwa krócej niż 26 minut). Haczyk polega na tym, że 80% projektu musi być zaplanowane jako animacja poklatkowa. Spośród wszystkich nadesłanych wniosków komisja selekcyjna wybierze 15 projektów w pierwszej kategorii i 10 w drugiej kategorii. Na zgłoszenia do działu Pitching organizatorzy czekają do 11 wrześniaDziesiąty Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone przed 1 października.Ulica.

Rejestracja na warsztaty w dziale magisterskim jest również otwarta do 11 wrześniaDziesiąty. Warsztaty są okazją do spotkania Najlepsi eksperci w branży animacji i poznaj kilka sekretów. W tym roku Christophe Irbis poprowadzi warsztaty rozwojowe. Zajęcia te będą poświęcone wszystkim technikom animacji. Thiago Calzado opowie o animacji postaci i tajnikach pracy na planie – potwierdza Paulina Zachark, współorganizatorka Forum Stop Motion ANIMARKT.

READ  Polscy chłopcy z Cleveland na liście „Great Hot Dogs of America”.

Aby wziąć udział w warsztatach podczas ANIMARKT Stop Motion Forum 2022, uczestnicy muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej oraz dołączyć wymagane materiały – CV i showreel. Liczba lokalizacji dla obu kursów jest ograniczona. Termin nadsyłania zgłoszeń to 11 wrześniaDziesiąty.

Uczestnicy mogą wybierać spośród warsztatów poświęconych tworzeniu serii dla dzieci oraz animacji postaci. Pierwszą poprowadzi Christoph Erbes, międzynarodowy konsultant ds. mediów dziecięcych, który wcześniej pracował m.in. w Canal + International. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak budować wykreowaną historię i jak zachować oryginalność, jednocześnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku. Warsztat drugi – animacja postaci poprowadzi Thiago Calzado, który pracował przy takich produkcjach jak „Wyspa psów” nominowanego do Oscara reżysera Wesa Andersona czy najnowszy film Guillermo Del Toro „Pinokio”. W Łodzi skupi się na aktorstwie w filmach fabularnych i pracy animatora w takich produkcjach. Opowie o tworzeniu kadru z komentatorami i lalkami, szukaniu odniesienia do akcji na żywo, komunikowaniu się z reżyserem czy poruszaniu się względem światła lub scenografii.

W tym roku Forum poklatkowe ANIMARKT odbędzie się od Od 5 do 8 listopada 2022 r. w Łodzi. Oprócz konkursu i warsztatów Pitching, program główny będzie składał się z lekcji mistrzowskich i dyskusji panelowych. Forum nie może się odbyć bez pionu biznesowego nastawionego na networking w branży czy sesje rekrutacyjne dla światowych studiów animacji.

Wydarzenie jest wspólnie finansowane przez Fundusz Wyszehradzki oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Funduszu Promocji Kultury – funduszu celowego państwa. Projekt jest również finansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

___

Więcej o wydarzeniu już dziś www.animarkt.pl.

Link do formularza rejestracyjnego do promocji: https://bit.ly/ANIMARKT_Prezentacja_pl

Link do formularza rejestracji warsztatu:

rozwój: https://bit.ly/Christoph_Erbes_en

Wstrzymaj animację: https://bit.ly/Thiago_Calcado_en


READ  Polski projektant zdobywa nagrodę Emmy za kostiumy do hitowego serialu Netflixa – The First News