Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Co może się stać, gdy „zdesperowani kelnerzy z niewielką ilością pieniędzy mogą dostać się na parking”

Co może się stać, gdy „zdesperowani kelnerzy z niewielką ilością pieniędzy mogą dostać się na parking”

Sekcja 8 to termin używany przez wojsko amerykańskie do opisania zwolnienia żołnierza z powodu zdrowia psychicznego. Jeśli pamiętasz klasyczny program telewizyjny MASH, wiesz, że Klinger nieustannie próbował wydostać się z Korei w punkcie 8.

muzyka na żywo Każdego wieczoru w tygodniu, dzięki niektórym z najbardziej eklektycznych DJ-ów w Melbourne i wybranym undergroundowym występom z całego świata. A co najlepsze, wstęp jest zawsze bezpłatny.

znany z Ma nieco niekonwencjonalny charakter. Kto zamienia jakiś stary kontener transportowy w prowizoryczny bar i parkuje go w bocznej uliczce? W końcu nie bez powodu nazywają to Sekcją 8.

Informacja o Mega imprezy, które zmieniają Tattersalls Lane w bijące serce CBD. Zawsze główna atrakcja muzycznego safari na żywo podczas Tygodnia Muzyki w Melbourne.

To idealny adres dla miejsca, które podsumowuje to, co najlepsze w nowoczesnym Melbourne w schludnej, małej paczce na jednej z naszych słynnych alejek. Całkowicie na zewnątrz (z odpowiednim pokryciem na popołudniowy prysznic), jest to mieszanka przerobionych kontenerów transportowych, drewnianych skrzyń do siedzenia, DJ-ów i tropikalnych ogrodów na całym obwodzie.

Podczas gdy miejsce jest bardzo swobodne i zrelaksowane, sekcja 8 oferuje odpowiednie menu koktajlowe. Jasne, można dostać letnią zimną (sprzedają butikowe piwa z całego świata), Ale jeśli szukasz czegoś bardziej wyszukanego, oferują również grzane wino, rum i kwaśny gin, nowoczesne serce na klasycznym, staroświeckim stylu i nie tylko.. Nie daj się zwieść zewnętrznej atmosferze, pracownicy znają swoje koktajle i doceniają, że nawet zwykła wódka, cytryna i napoje gazowane przydałyby się przy odrobinie dbałości o szczegóły.

Sekcja 8, już ikona Melbourne, jest doskonałym przykładem tego, co Melbourne ma wspólnego z jednymi z najlepszych klubów nocnych w Australii. Nie było to łatwe — ich założyciel powiedział nam wiele lat temu, że wydał ponad 50 000 dolarów na obronę skarg dotyczących hałasu — ale jak każdy hazardzista może ci powiedzieć, jest to warte każdego centa.

READ  Vicky Gabor nagrywa nową piosenkę? Tajemnicza odpowiedź piosenkarza

Historia Sekcji 8 i Ferdydurke

W marcu 2006 roku Maz Salt, były kierownik kawiarni i barman, wydzierżawił sobie roczną dzierżawę parkingu przy Tattersalls Lane w Chinatown, miejsca, które wrzucił do dwóch kontenerów transportowych – jednego do serwowania napojów, a drugiego jako toalety. Ten stosunkowo niedrogi startup nazywał się Section 8, ale dla wielu klientów był i nadal jest znany jako „bar kontenerowy”.

Salt wyjaśnia początek pomysłu własnymi słowami. „Byli zdesperowani kelnerzy z małymi pieniędzmi, żeby dostać się na parking! Kiedy zaczynaliśmy, mieliśmy roczną dzierżawę i roczną licencję, ale sukces miejsca w pierwszym roku sprawił, że zarząd poparł zmianę zezwolenia od jednego roku do ciągłego, a teraz osiem lat później. Nadal tu jesteśmy!”

Mając znaczenie liczby osiem, Salt i Section 8 rozpoczęli swoje ósme urodziny w niedzielę 9 marca amerykańską grą Awesome Tapes From Africa i zakończyli w niedzielę 16 marca wielką imprezą, podczas której Rat & Co pokazali się na balkonie z widokiem na Laneway i wieczór zamknięcia dyskoteki/domu Melbourne Legends Otologic. Cały tydzień solnych uroczystości był dość burzliwym katharsis po ośmiu latach trudnych sukcesów na dwóch frontach: skargi na hałas i stały dopływ prądu. ale, stosunkowo Sukces na obu frontach zaowocował tym, że Salt prowadzi teraz Biuro Robót Publicznych, które jest właścicielem i operatorem sekcji 8, sąsiedniego baru Ferdydurke i The B.East po północnej stronie.

Jednak, jak wyjaśnia Salt, walka Sekcji 8 ze skargami na hałas nadal trwa. „To trwała, trwająca sprawa w Sekcji 8 od ośmiu lat i czasami wydawało mi się, że to długo. Poszedłem do VCAT z tego powodu, prawdopodobnie wydałem około 50 000 $ w ciągu ośmiu lat, aby bronić się przed różnymi grzywnami i opłatami ”.

Jednak jedną z pierwszych bitew w miejscu, która została rozstrzygnięta, były bitwy o zasilanie. „Pierwsza oferta, którą dostałem od City Energy, aby podłączyć zasilanie do witryny, wynosiła 50 000-100 000. To o wiele więcej pieniędzy niż mieliśmy, więc bardzo zacni ludzie z Curtain House pozwolili nam poprowadzić kabel koncentryczny 100 m od ich schodów, aby uzyskać duży koszt. Składał się z dwóch skrzynek wina miesięcznie przez około dwa lata, aż otworzyli Rooftop Bar. Salt wyjaśnia z sarkastycznym chichotem.

READ  EO: Aktualizacja na żywo najpopularniejszych filmów o osłach

W kolejnych latach Dywizja 8 przepuszczała prąd przez wynajęty apartamentowiec, ale za każdym razem, gdy mieli DJ-a, ekspres do kawy i zmywarkę, przepalali bezpiecznik! W końcu wszystko to zostało rozwiązane, gdy sklep, który był teraz Ferdydurke, został wynajęty, więc Salt i jego zespół szybko wynajęli to miejsce, po pierwsze jako źródło energii, a po drugie jako przestrzeń, która miała stać się Ferdydurke (jako Fer-dy-dur- ka powiedział).

Nazwa Ferdydurke pochodzi z powieści polskiego autora z 1937 r. Witold Jumprovich Opowiada historię człowieka, który walczy z posłuszeństwem i staje się coraz bardziej dojrzały, gdy dojrzewa w desperackiej próbie odzyskania młodości. Ten intelektualny temat jest wspierany przez innowacyjny program rozrywkowy miejsca.

„Prawdopodobnie jedną z najlepszych nocy w Ferdydurke jest mówione słowo z jazzem wokół mówionych utworów. To naprawdę ekscytująca grupa facetów, którzy robią świetne rzeczy i to naprawdę naprawdę się dzieje. Czasami czuję, że nie jestem właścicielem/ operatorem, ale tylko opiekunem przestrzeni, która stała się czymś więcej niż tylko barem”.

Wesprzyj szaloną i sympatyczną sekcję 8, kierując się do 27-29 Tattersalls Lane w Melbourne.