Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja Roller Champions: Zamknij się i (Roller) Jam |  zabawa

Recenzja Roller Champions: Zamknij się i (Roller) Jam | zabawa

W świecie sportów ekstremalnych często pomijanym sportem są Roller Derby. „Co to jest Roller Derby?” Niektórzy czytelnicy mogą zapytać. Jest to sport kontaktowy, który polega na jeździe na rolkach po torze i uderzaniu w przeciwników. Na przełomie wieków sport był prezentowany w programie telewizyjnym o nazwie RollerJam. Nieco ponad 20 lat po zlikwidowaniu RollerJamu, Ubisoft i zespół Ubisoft Montreal po raz kolejny stawiają na roller derby dzięki swojemu stylowi sportu: Roller Champions. Rezultatem jest zabawne rozproszenie, ale wydaje się, że nie dostarcza wielu powodów, aby wrócić na właściwe tory.

Koncepcja Roller Champions jest prosta. Zespoły składające się z trzech kroków na eliptycznej ścieżce. Podobnie jak w przypadku standardowej sesji roller derby, chodzi o jazdę na łyżwach, ale trik dla Roller Champions polega na tym, że w grze jest piłka. Drużyny muszą utrzymywać posiadanie piłki podczas jazdy w czterech różnych regionach w kolejności. Po przejściu przez wszystkie cztery obszary z piłką, bramka otworzy się i drużyna będzie musiała przez nią rzucić piłkę, aby zdobyć bramkę.

Zasady Roller Champions wyglądają bardziej onieśmielająco niż w rzeczywistości. Obszary są wyraźnie wskazane wraz z kierunkiem, w którym drużyny muszą podążać, aby odblokować cel. W tym sensie gra jest łatwa. Konkurencja polega na tym, że jest to sport w pełni kontaktowy. Obrona może szybko wejść do środka, używając dużych wślizgów i kroków, próbując jednocześnie przechwycić każde podanie. Kluczem do ataku jest znalezienie otwartych kolegów z drużyny i nadążanie za rozpędem, używając przycisku „pompowania”, aby zginać kolana i jeździć po zboczach toru. Wszystko to prowadzi do szybkich sesji, które można łatwo odebrać i grać zarówno z przyjaciółmi, jak i nieznajomymi.

Intensywność wzrasta, gdy drużyny mogą ukończyć dodatkowe rundy bez utraty piłki. Punktacja po dwóch okrążeniach jest dobra na trzy punkty. Zdobycie po trzech okrążeniach daje pięć punktów i jest zasadniczo natychmiastową wygraną. Niezależnie od tego, czy twoja drużyna jest daleko w tyle, czy masz pewność, że jest znacznie lepsza od innych graczy na torze, pokonywanie wielu okrążeń często sprawia, że ​​gry są bardziej ekscytujące. Zabawne jest to, że podczas moich sesji mój zespół czasami pokonywał kilka okrążeń, ponieważ nie zwracał na to uwagi lub zapomniał wziąć piłkę, więc trzy lub pięć wskazań byłoby szczęśliwym przypadkiem.

READ  Festiwale, które odbędą się tej jesieni w Houston, od Texas Ren Fest po Zoo Boo

Podstawowe doświadczenie Roller Champions jest potężną i bardzo przyjemną grą. Niestety, rozczarowuje reszta pakietu gry.

Roller Champions to darmowa gra. W związku z tym model biznesowy gry koncentruje się na elementach kosmetycznych dla niestandardowej postaci gracza. Na papierze wygląda to dobrze. Jest tylko jeden problem. Postacie nie wyglądają szczególnie dobrze.

Rozpoczynając przygodę z Roller Champions, miałem szansę stworzyć własną postać. Przede wszystkim same modele są brzydkie. Brzmią jak coś, co ktoś mógłby wspólnie uderzyć w pierwszym tygodniu kursu projektowania postaci w Community College. Jest ładny, płaski i nie ma wielu sposobów na jego dostosowanie. Możesz wybrać skandaliczne odcienie skóry, mleczną mimikę i ograniczoną liczbę kształtów ciała.

Co gorsza, te rzeczy są niemal wszechobecne. Na początku każdego meczu patrzą na ciebie martwymi oczami, a kiedy wygrywasz, stukają kończynami w tak zwanym tańcu zwycięstwa. Staje się zabawne z niewłaściwych powodów.

Prowadzi to do ogromnego problemu dla Roller Championów. Kosmetyki nieotwieralne wyglądają przyzwoicie. Udało ci się odblokować fryzury, mundury, poszewki na poduszki, łyżwy i inne przedmioty. Ale pod koniec dnia nadal noszę ten nieprzyjemny wygląd. Tylko tyle można zrobić, aby to dopracować.

Ponieważ kosmetyki są tak dużą częścią przedmiotów do odblokowania, prowadzi to do pytania, w co dokładnie grają użytkownicy na dłuższą metę. Gra jest wystarczająco fajna, aby od czasu do czasu była zabawą dla zwykłych graczy. Dla tych, którzy chcą poważnie podejść do Roller Champions, poza tymi graczami nie ma zbyt wiele, do czego mogliby dążyć. Podnoszenie poziomu zwiększa liczbę fanów, którzy uczęszczają na mecze, co jest zabawną nowością. Tylko nie oczekuj niczego więcej.

Poza szybkimi, uporządkowanymi meczami podstawowymi nie ma wiele do zrobienia w Roller Champions na starcie. Istnieje funkcja Skatepark, która pozwala użytkownikom ćwiczyć ruchy, ale to szybko się zużywa. Istnieje funkcja Custom Match, która pozwala graczom przydzielić widza, co wydaje się dobrze wróżyć na potencjalną wyprawę do e-sportu. Co więcej, Ubisoft Montreal planuje wprowadzić więcej funkcji w pierwszym roku gry. Mam taką nadzieję, bo niestety oferta gry jest ograniczona.

READ  Autor „Wiedźmina” twierdzi, że Netflix „nigdy nie słuchał” jego pomysłów

Jeśli wydaje mi się, że jestem twardy dla Roller Champions, to dlatego, że świetnie się z nią bawiłem. Jest łatwy do nauczenia, zabawny zarówno z przyjaciółmi, jak i nieznajomymi, a sesje są odświeżająco szybkie. Gry często trwają pięć minut lub krócej. Ponadto dostępna jest gra międzyplatformowa, więc znalezienie sesji nie trwa długo.

Niestety, ciężko jest skupić postępy w grze na kosmetykach, gdy niestandardowy skater wygląda tak uroczo. Dodaj do tego ograniczoną dostępność trybów gry w momencie premiery, a Roller Champions będzie miał trudny początek. Na szczęście podstawowe doświadczenie jest na tyle zabawne, że może znacząco nabrać rozpędu i strzelić kilka bramek w przyszłości.

Ta recenzja jest oparta na cyfrowym kodzie Ubisoft Connect dostarczonym przez wydawcę. Co więcej, część tej recenzji została przeprowadzona podczas prywatnego wydarzenia z serwerami obsadzonymi przez innych członków prasy o grach, chociaż czas spędzano poza granicami tego wydarzenia. Roller Champions jest dostępny na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X | S, PlayStation 4 i Xbox One jako gra free-to-play. Gra ma ocenę E10+. Aby uzyskać najnowsze informacje o grach wideo, odwiedź http://www.shacknews.com.