Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja filmu Małpi Król 2023

Recenzja filmu Małpi Król 2023

The Monkey King 2023 to film animowany Netflix oparty na klasycznej chińskiej powieści Wędrówka na Zachód, która opowiada historię psotnej i potężnej małpy, która chce stać się nieśmiertelna i dołączyć do grona bogów. Po drodze spotyka młodą dziewczynę o imieniu Lynn, która zostaje niechętną towarzyszką i asystentką. Razem stawiają czoła wielu wyzwaniom i wrogom, w tym złego Króla Smoków, który chce zalać świat swoją armią morskich stworzeń.

Film otwiera narracja Lin, która wyjaśnia pojęcie równowagi na świecie oraz to, że wszystko ma swoje miejsce i cel. Potem pojawił się Król Małp, który urodził się samotnie w jaskini i nie pasuje do żadnej kategorii. Jest ciekawski i żądny przygód, ale także arogancki i samolubny. Chce być kimś więcej niż małpą i wierzy, że może to osiągnąć, stając się nieśmiertelnym.

Postanawia znaleźć sposób na dołączenie do Nieśmiertelnych, grupy potężnych istot żyjących w Królestwie Niebieskim. Dowiaduje się, że musi pokonać 100 demonów za pomocą swojej magicznej laski Nan Li, która może dowolnie zmieniać ich rozmiar i kształt. Dowiaduje się również, że musi unikać spożywania oferowanego przez kogokolwiek jedzenia lub napoju, ponieważ może to być zatrute lub przeklęte.

Na swojej drodze napotyka wiele przeszkód i wrogów, takich jak ziejący ogniem smok. Spotyka także Lin, wieśniaczkę, która jest jego idolem i chce zostać jego asystentką. Podąża za nim, pomimo jego protestów, i stara się pomóc mu w jego poszukiwaniach. Jednak Lin ma sekretny motyw, by do niego dołączyć.

Małpi Król w końcu dociera do Królestwa Niebieskiego, gdzie spotyka Nieśmiertelnych i wyzywa ich do walki. Pokonuje ich wszystkich swoimi umiejętnościami i sztuczkami, ale także denerwuje ich brakiem szacunku i arogancją.

Film kończy się kulminacyjną bitwą między Królem Małp a Królem Smoków, który wraz ze swoją armią morskich potworów rozpoczyna atak na Niebiańskie Królestwo. Małpi Król musi wybrać między swoją siłą a przyjaźnią, między swoim ego a sercem. Musi też ponieść konsekwencje swoich czynów i uczyć się na własnych błędach.

READ  Loki, odcinek 5, Potwory w pracy, Major Grom Plague Doctor: Co obejrzeć 7 lipca

The Monkey King 2023 to tętniąca życiem i kolorowa przygoda, która oferuje młodym widzom trochę zabawy i emocji. Ma świetne animacje i efekty wizualne, które tworzą żywy i różnorodny świat. Zawiera również humorystyczne momenty i odniesienia, które dodają filmowi uroku i osobowości.

Film stara się również zbadać pewne tematy i przesłania, które są istotne i znaczące dla docelowych odbiorców. Zajmuje się takimi tematami jak tożsamość, przynależność, przyjaźń, lojalność, odwaga, odpowiedzialność, pokora, przebaczenie, zbawienie itp. Pokazuje, jak czyjeś działania mają konsekwencje i jak czyjeś wybory wpływają na innych. Pokazuje też, jak z pomocą innych można się rozwijać i zmieniać na lepsze we właściwy sposób, co w dzisiejszych czasach jest bardzo rzadkie.

Zacznijmy od zarzutów, film cierpi na brak głębi i złożoności, upraszczając lub pomijając niektóre ważne aspekty historii i jej bohaterów. Nie rozwija go ani nie bada na tyle, aby był interesujący lub odpowiedni. Nie jest też wystarczająco trudne ani wciągające, aby skłonić ich do myślenia lub odczuwania.

Film cierpi również na brak jakości i dopracowania, ponieważ zawiera pewne kwestie techniczne i artystyczne, które wpływają na sposób jego prezentacji i wykonania. To jak pyszne ciasto czekoladowe, ale z okropnym lukrem. Ma kilka błędów i usterek, które sprawiają, że wygląda nieprofesjonalnie i niechlujnie. The Monkey King 2023 to przyzwoity i zabawny film, który z pewnością spodoba się dzieciom, które szukają zabawy i łatwego do obejrzenia.

Wynik końcowy – [7/10]
Recenzja: Arpita Mondal
On podąża @arpitamond33387 na Twitterze
Wydawca w Midgard TimesPRZECZYTAJ NA MOVIESR.net: „Król Małp” (2023) PRZEGLĄD FILMÓW NETFLIX — SZYBKA I KOLOROWA PRZYGODA