Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polscy chłopcy z Cleveland na liście „Great Hot Dogs of America”.

Polscy chłopcy z Cleveland na liście „Great Hot Dogs of America”.

CLEVELAND, Ohio — Hot dogi są tak samo amerykańskie jak szarlotka, jeśli nie bardziej. Niezależnie od tego, czy jesz obiad na otwartym boisku piłkarskim, czy pieczesz swoje psy na podwórku, hot dogi są nieodzowną częścią amerykańskiego lata.

Nie wszystkie hot dogi są sobie równe i nie chodzi tylko o osobiste preferencje. W Stanach Zjednoczonych różne regiony mają własny styl tworzenia psów i klasy, które obejmują. Polski chłopak Cleveland jest znanym ulubieńcem w północno-wschodnim Ohio.

Teraz ta wypróbowana i prawdziwa metoda przyciągnęła uwagę całego kraju.

Powiązany: Food Network zalicza Bantera Polish Boy do najlepszych kanapek w Stanach Zjednoczonych

„New York Times” uznał polskiego chłopca z Cleveland za jednego z nich „Wielkie hot dogi Ameryki” W nowym przewodniku terenowym z głównymi regionalnymi ulubieńcami.

Polski po’boy, zwykle przygotowywany z kiełbasy zamiast zwykłej wołowiny, jest tym, co czyni charakterystycznego psa naszego miasta tak wyjątkowym. Kiełbaski są wypełnione sałatką colesław, frytkami i sosem barbecue na wielką ucztę. Jest niechlujny i szorstki na krawędzi, ale także pocieszający i obfity – co może być dobrym sposobem na opisanie odpornych Clevelanderów, którzy je jedzą.

Inne podobnie cenione style hot dogów to Cincinnati’s Cheese Coneys, które są zwykle zwieńczone papryczkami chili na tle nieba, oraz Michigan’s Coneys, które są zwieńczone chili, musztardą i surową białą cebulą. W sumie Cleveland był jednym z 15 stylów hot dogów, które otrzymały okrzyk.

Powiązany: Twoja ukochana restauracja z hot dogami jest na sprzedaż

Pochodzenie polskiego chłopca może być tajemnicą, ale z pewnością od dziesięcioleci jest on podstawowym elementem Cleveland. Większość ludzi zgodziłaby się, że oryginał został stworzony przez Virgila Whitmore’a, który był właścicielem Whitmores Bar-BQ, w latach czterdziestych XX wieku. Wygląda na to, że Whitmore zrobił załadowaną kiełbasę ze składników, które miał pod ręką. Od tego czasu Polish Boy zaczął odwoływać się do stylu hot doga, a nie tylko do slangu określającego polską kalebasę w ogóle.

READ  Świętujemy Kobiety STEM - Calvin University Chimes