Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rosyjski atak niszczy warsztat metalowy z przynależnościami rasowymi

Rosyjski atak niszczy warsztat metalowy z przynależnościami rasowymi

Kolovorot, sklep z towarami metalowymi znajdujący się w Charkowie na Ukrainie, został zniszczony w wyniku brutalnej inwazji wojsk rosyjskich, w której zniszczono obszary cywilne. wysoce ukierunkowane, choć rząd rosyjski twierdzi inaczej. Zarówno sklep, jak i organizowany w miejscu pracy festiwal Metal East Nove Kolo kojarzą się z artystami znanymi z rasistowskich uprzedzeń i skrajnie prawicowego ekstremizmu politycznego, w tym antysemityzmu, białej supremacji i narodowego socjalizmu.

Rankiem 24 lutego Rosja oficjalnie zaatakowała obszary na wschodniej granicy Ukrainy, gdzie prezydent Władimir Putin twierdził, że jego celem w czasie wojny było „DynazySąsiedni kraj, udzielając pomocy samozwańczym niepodległym terytoriom utworzonym przez separatystów.

Twierdzenie Putina jest powszechnie uważane za fałszywe i nieszczere i skrywa o wiele bardziej zawiłą i złożoną listę powodów, ale rozprzestrzenianie się ideologii nazistowskich przez prawicowych ekstremistów na Ukrainie Legalny.

ten Batalion Azowskiugrupowanie milicyjne będące oficjalnym członkiem Ukraińskiej Gwardii Narodowej i było Ukształtowany przez osobę znaną z wyższości białej rasy Którzy otwarcie popierali narodowy socjalizm. Gdzie indziej, po całym świecie rozsiani są artyści heavy metalowi z bardzo podobnymi powiązaniami ideologicznymi i członkowie światowego zespołu black metalowego NSBM – National Socialist Black Metal.

Biznesowe interesy Kolovorota obejmowały dziesiątki artystów metalowych, z których wielu nie jest związanych z prawicowymi ekstremistami, ani polityką, ani żadnymi uprzedzeniami. Jedną z grup często promowanych przez handlarza metalami była Nokturnal Mortum, której wcześniejsze motywy liryczne były antysemickie. Obecny wokalista Kenjaz Fargoth był także byłym członkiem Aryan Terrorism, koncertującym członkiem rosyjskiego zespołu narodowosocjalistycznego Temnozor, oraz Warhead, który w 2003 roku wydał album zatytułowany Odrodzenie narodu aryjskiego.

Śmierć też była nocna Na zamówienie organizatorów festiwalu Metal East Novi Colo Jako jedna z prac w wydarzeniu na żywo zaplanowanym na czerwiec tego roku. Nazwa sklepu pojawiła się również na górze ulotki dla Pokaż 2019 W jego skład wchodzą Nokturnal Mortum, Graveland (polski zespół black metalowy z lirycznymi motywami związanymi z Aryanem) i Burshtyn (ukraiński zespół black metalowy złożony z byłych członków pro-narodowej grupy socjalistycznej Dub Buk).

READ  "Rowerzyści się buntują!" Richard Madley, Timmy Mallet i Howard Cox omawiają tablice rejestracyjne rowerów w Good Morning Britain; Reakcja na „seksistowskiego” organizatora wyścigów, który nazwał zawodowych jeźdźców „rozpieszczonymi dziećmi” z powodów związanych z bezpieczeństwem + więcej na blogu na żywo

Fargoth zdystansował się Z tych politycznych powiązań w 2014 roku powiedział, że już nie omawia swoich poglądów, jednak Nokturnal Mortum nadal angażuje się w działalność z innymi znanymi artystami NSBM, o czym świadczy wspomniany wcześniej program z 2019 roku.

Na Facebooku festiwal ubolewał nad zniszczeniem sklepu Koloforot w Charkowie, drugim co do wielkości mieście na Ukrainie. Ciągle bombardowane przez rosyjskich najeźdźców wciąż nastawionych na zdobywanie miast w ramach toczącej się wojny.

„To bardzo mała część konsekwencji rosyjskiej inwazji na Ukrainę” – czytamy w części wpisu, do której dołączono zdjęcia z masakry.

Wszyscy jesteśmy teraz na Ukrainie.Wciąż walczymy o naszą ziemię.Prosimy zespoły, które grały na naszym festiwalu, zespoły, z którymi współpracowaliśmy za pośrednictwem Musical Hall/Kolvorot oraz wszystkich klientów i fanów o szerzenie wieści i pomoc w powstrzymaniu wojny na Ukrainie. Na pewno wygramy. A potem do zobaczenia na Metal Festival: [Nove Kolo] I w odnowionym Koloforo.

Należy zauważyć, że w tym raporcie Loudwire nie twierdzi, że właściciele i operatorzy Kolovorot ani Metal East Nove Kolo Festival wyraźnie podzielają te same poglądy ideologiczne i polityczne, co konkretni artyści wymienieni powyżej.

Nocy Murom również abonent Dowody na rozległe zniszczenia w Charkowie, wzywające do wsparcia Ukrainy i opisujące bombardowanie obszarów cywilnych jako „w pełni przewidywalne zbrodnie wojenne tych” [Russian army] przegrani”.

Zespoły Rock + Metal wspierają Ukrainę

W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę, która rozpoczęła się w lutym 2022 r., wiele zespołów rockowych i metalowych znalazło sposoby na zapewnienie namacalnego wsparcia dotkniętym Ukraińcom. Zobacz niektóre poniżej.

Rock + Metal piosenki z wiadomościami społecznościowymi

Muzyka ma moc poruszania ludzi. Ma również możliwość zabrania ich do pracy.