Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Premiera polskiego filmu „Kaytek Czarodziej” w Cape Town – Polska w Republice Południowej Afryki

Premiera polskiego filmu „Kaytek Czarodziej” w Cape Town – Polska w Republice Południowej Afryki

Premiera polskiego filmu „Kajtek Czarodziej” w Kapsztadzie

02.12.2023

W dniu 2 grudnia 2023 roku Ambasada RP w Pretorii zorganizowała pokaz polskiego filmu „Kaytek Czarodziej” w kinie „The Labia Theatre” w Kapsztadzie. „Czarodziej Kajtek” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz to zabawny i pełen uroku film na podstawie powieści Janusza Korczaka, nauczyciela i wychowawcy, którego nieśmiertelna twórczość wychowała kilka pokoleń polskich dzieci.

Kaitak, nastolatek o wyjątkowo buntowniczym temperamencie, dorasta wraz z ojcem i babcią. Pewnego dnia klasowy klaun odkrywa nadprzyrodzone zdolności. Magiczne siły przejmują kontrolę nad życiem Kayeka i od tego momentu radzi sobie on zarówno ze znienawidzonymi nauczycielami, jak i całą społecznością szkolną, zyskując sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy siły dobra i zła zaczynają rywalizować o chłopca obdarzonego magicznymi mocami. W którą stronę pójdzie młody czarodziej? Rywalizuje z prawdziwą Ciemnością, lecz zamiast pojedynku o władzę kartą przetargową będą rodzinne tajemnice.

Celem wydarzenia była promocja polskiej kultury i kinematografii, a także osiągnięć polskich artystów. Film wzbudził duże zainteresowanie i przyciągnął wielu widzów. Przed prezentacją odbyło się spotkanie z Ambasadorem RP Adamem Burakowskim.

Zdjęcia: Iwona Jabłonowska i Grażyna Koornhof/Ambasada RP w Pretorii

Zdjęcia (6)

READ  Nowy esej Anne Patchett „Te cenne dni” opowiada o życiu w czasach epidemii