Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja Blu-ray Uncharted – Entertainment Focus

Recenzja Blu-ray Uncharted – Entertainment Focus

Tom Holland i Mark Wahlberg występują w tej uwielbianej, jeśli nie inspirującej, adaptacji ukochanej gry wideo „Uncharted”, która opowiada o przygodach poszukiwaczy skarbów Nathana Drake’a i jego mentora Sully’ego. Po ponad dziesięciu latach rozwoju, gdy prawie każdy znany człowiek w Hollywood był związany z graniem Drake’a (w tym samego Wahlberga), podjęto twórczą decyzję, aby uczynić film historią pochodzenia i skupić się na młodym Nate’u, który rozpoczyna swoją pierwszą przygoda.

Akcja filmu zaczyna się w Nowym Jorku, gdzie Nate pracuje jako kelner. Zostaje zwerbowany przez Victora „Sully” Sullivana, aby pomógł mu znaleźć ukryty skarb związany z Ekspedycją Magellana. Sully wyjaśnia, że ​​pracował ze starszym bratem Nate’a, Samem, który teraz zniknął. Nate zgadza się pomóc, ale nie chodzi mu o skarb, ale o znalezienie brata.

W ten sposób rozpoczyna się ich rozrywkowa podróż dookoła świata, w której łączą siły z łowczynią fortuny Chloe Fraser (Sofia Ali), gdy próbują uniknąć zabicia przez Santiago Moncadę (Antonio Banderas), bezwzględnego miliardera, który wierzy, że skarb jest jego . Jest mnóstwo zagadek do rozwiązania, grobowców do najazdu, bitew do stoczenia, krzyży do podwojenia i samolotów, z których można spaść. To klasyczna formuła filmu przygodowego. Ale jak wszyscy wiemy, w tym gatunku jest kilka długich cieni i wyrwanie się z nich może być bardzo trudne.

Po co oglądać Uncharted, skoro możesz zamiast tego obejrzeć pierwsze „Poszukiwacze zaginionej arki”, „Goonies”, „Skarb narodowy” lub pierwsze „Piraci z Karaibów”? „Uncharted” zapożycza od nich wszystkich, co oczywiście jest w porządku, ale nie wnosi nic nowego do rozmowy. Skoro mowa o rozmowach, tekst wymagał co najmniej kolejnego obszernego przepisania, aby dopracować dialog. Ostre przekomarzanie się między głównymi bohaterami nie ma w sobie potrzebnego musu.

Reklama. Przewiń, aby kontynuować czytanie.
Źródło: Sony Pictures Home Entertainment

Plusem jest to, że niektóre akrobacje w filmie są doskonałe i można powiedzieć, że Tom Holland rzuca się w to z prawdziwym entuzjazmem. Niestety, ponieważ większość filmu kręcono na scenie dźwiękowej przed niebieskimi ekranami, wiele z tej wspaniałej akcji jest podważane przez mdłe, nieważkie efekty wizualne. Ogromne fragmenty filmu zawierają martwy blask i odrobinę przerywnika z gry wideo.

READ  IFE Services to nowy dostawca rozrywki pokładowej dla Polskich Linii Lotniczych LOT

Ponieważ jednak popcorn to kino sobotniej nocy, możesz po prostu usiąść i cieszyć się, prawie zadziałało. Nigdy tak naprawdę nie podnieca, ale nigdy nie jest tak nudny, że też chcesz go wyłączyć. Zdaję sobie sprawę, że to przeklina go słabymi pochwałami, ale naprawdę jest tu ziarno dobrego filmu. Niewiele witryn z prawdziwego świata, a kolejne przejście w skrypcie zdziałałoby cuda. Jeśli zrobią sequel, na pewno go obejrzę. Chociaż być może czekałem, aż pojawi się na Netflix.

Ten Blu-ray ma dość obszerną listę specjalnych funkcji. Niektóre są dobre, inne mimowolnie zabawne. Jest komentarz reżysera z Robinem Fleischerem, a także 10 minut usuniętych i rozszerzonych scen. Następnie przechodzimy do kilku zakulisowych funkcji.

Pierwszy to „Never a Null Moment: Stunts & Action”, który bada sceny akcji w filmie. Każdy, kto widział zakulisowy materiał w filmach Toma Hollanda o Spider-Manie, będzie wiedział, że wykonuje on wiele własnych sztuczek kaskaderskich. To trwa tutaj, a on wyraźnie jest bardzo zdolnym wykonawcą kaskaderskim. Jednak z czapką producenta wykonawczego rzucił straszne bzdury PR. Rzeczy takie jak „filmy już nie są robione w ten sposób” i „to naprawdę oryginalne”. Przepraszam Tom, ale tak są i nie jest.

Film Becoming Nathan Drake dotyka rozszerzonego rozwoju, a Mark Wahlberg wspomina, jak został obsadzony jako Drake w pewnym momencie. Jest to najczęściej pomijane, aby dowiedzieć się, jak wspaniała jest Holandia i jak uczynienie z niej historii pochodzenia było najlepszą decyzją, jaką mogłeś kiedykolwiek podjąć. Co oczywiście jest prawdą, ponieważ film nigdzie nie trafił, dopóki nie został obsadzony.

Inne filmy skupiają się na drugoplanowej obsadzie, reżyserze, ekranowej i pozaekranowej dynamice Hollanda i Wahlberga oraz rozpadzie charakterystycznej dla filmu sceny akcji. Na krążku znajduje się teledysk do „No Mind” Milkblood oraz wybór klipów marketingowych.

Reklama. Przewiń, aby kontynuować czytanie.
Źródło: Sony Pictures Home Entertainment

pluć: Tom Holland, Mark Wahlberg, Sophia Ali, Antonio Banderas Dyrektor: Robin Fleischer pisarz: Raf Lee Judkins, Art Marcum, Matt Holloway Wysłane przez: Sony Pictures Domowa rozrywka certyfikat: 12 Okres: 116 minut Data wydania: dziewiąty maj 2022

READ  Widzowie Netflixa reagują na polski horror „Przerażający klejnot” „Piekło”