Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Raport rakietowy: Nareszcie SLS jest gotowy, Alpha dostaje datę premiery

Raport rakietowy: Nareszcie SLS jest gotowy, Alpha dostaje datę premiery

Powiększenie / NASA twierdzi, że rakieta SLS i statek kosmiczny Orion są gotowe do startu.

Trevor Mahelman

Witamy w wersji 5.08 Rocket Report! W ten weekend pojadę do Artemidy, którą wystartuję na Florydzie w poniedziałek. Co ciekawe, w końcu nadszedł dzień startu wielkiej rakiety NASA i wielki moment dla agencji kosmicznej, która nie wystrzeliła własnej rakiety od 2011 roku, oraz ostatniego lotu wahadłowca kosmicznego. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze z startem i podróżą Oriona na Księżyc.

Jak zwykle my Oferty czytelników mile widzianeA jeśli nie chcesz przegapić żadnego problemu, zasubskrybuj, korzystając z poniższego pola (formularz nie pojawi się w wersjach witryny obsługujących AMP). Każdy raport będzie zawierał informacje o małych, średnich i ciężkich rakietach, a także szybki przegląd kolejnych trzech startów w kalendarzu.

Firefly ustawia datę premiery 11 września. Firma wprowadzająca na rynek z siedzibą w Teksasie Ogłoszony w tym tygodniu Okno startowe drugiego lotu pocisku Alpha. Okno startowe z bazy sił kosmicznych Vandenberg w Kalifornii otwiera się o godzinie 15:00 czasu polskiego (22:00 UTC). Pierwszy lot testowy Alfy, we wrześniu 2021 roku, zakończył się niepowodzeniem w 150 sekundach lotu po problemie z jednym z czterech głównych silników Reavera.

kilka małych znaków … Podczas drugiego lotu testowego Alpha podejmie próbę wystrzelenia wielu satelitów na niską orbitę okołoziemską na wysokości 300 km. Ładunki obejmują satelitę 3U Cubesat dla NASA i satelitę 3U Cubesat dla nauczycieli w kosmosie do zbierania danych atmosferycznych dla społeczności edukacyjnej. Premierę poprowadzi i będzie transmitować Tim Dodd, astronauta na co dzień. (Dostarczone przez Kena Bena)

Teoria względności kończy test etapowy 20 sekund. Dyrektor generalny Relativity Tim Ellis powiedział w tym tygodniu, że firma zakończyła 20-sekundowy start testowy pierwszego etapu rakiety Terran 1. Aby to zrobić, Ellis powiedział na Twitterze Firma jest nadal na dobrej drodze, aby stać się pierwszą rakietą na ciekły metan, która wejdzie na orbitę. Firma zakończyła testy na wyrzutni w kompleksie startowym 16 w Cape Canaveral na Florydzie.

READ  Rosja dokuje nowy moduł stacji kosmicznej: transmisja wideo na żywo

Wydrukuj swoją drogę w kosmosPełny film z testuZ dźwiękiem jest bardzo dobry i polecam go obejrzeć. Następnie firma ma przeprowadzić test ogniowy pojazdu, który jest ostatnim ważnym krokiem przed pierwszym wystrzeleniem pocisku. Teoria względności działa równolegle, aby uzyskać niezbędne pozwolenia na wystrzelenie rakiety zdolnej do wyniesienia na orbitę ponad 1 tony metrycznej.

Najłatwiejszym sposobem na śledzenie zasięgu satelitarnego Erica Bergera jest zapisanie się do jego biuletynu, a my zbierzemy jego historie w Twojej skrzynce odbiorczej.

Canadian Spaceport kończy przegląd projektu. Maritime Launch Services zakończyło wstępny przegląd projektu proponowanego portu kosmicznego w Nowej Szkocji, Raporty SpaceQ. Port kosmiczny, jeśli zostanie ukończony, będzie pierwszym aktywnym miejscem startu w Kanadzie od dziesięcioleci i jedynym obecnym miejscem startu orbitalnego. Nowa Szkocja może wesprzeć start suborbitalny w 2023 roku, a następnie próbę orbitalną w 2024 roku, zgodnie z aktualnym harmonogramem.

Budowa wkrótce się rozpocznie … Steven Mater, prezes i dyrektor generalny Maritime Launch Services, powiedział, że przegląd projektu obejmuje „obiekt integracji, obszar zakładu przetwórczego, obszar platformy startowej, centrum kontroli startu oraz wszystkie aspekty transportu i dostarczania paliwa… Każdy aspekt projekt jest opakowany w termin „. Droga dojazdowa została już ukończona, a budowa ma się rozpocząć „wkrótce”, powiedział Matiere. (Dostarczone przez JS)