Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rakiety uderzają w Polskę, kończy się COP27 i rozpoczynają się Mistrzostwa Świata

COP27 zakończył się wczesnym rankiem w niedzielę, ustępując miejsca jednemu z najbardziej oczekiwanych wydarzeń na świecie, Mistrzostwom Świata 2022, które rozpoczną się później w ciągu dnia.

Światowy szczyt klimatyczny w sobotę osiągnął historyczne zakończenie w programie strat i szkód. Strony zgodziły się na powołanie historycznego funduszu strat i szkód w ramach Planu Implementacyjnego Sharm El-Sheikh w sprawie zmian klimatu po tym, jak temat ten został po raz pierwszy wprowadzony do porządku obrad.

W ramach nowego funduszu darczyńcy wniosą wkład do globalnego funduszu na rzecz ratowania życia i środków do życia przed katastrofami związanymi ze zmianami klimatycznymi.

To porozumienie jest niezwykłe, biorąc pod uwagę sprzeciw niektórych stron. Kraje takie jak między innymi Nigeria, Kenia, Etiopia i Sudan prawdopodobnie skorzystają z tego funduszu, gdy zostanie on zrealizowany.

Odnowiono również zobowiązanie do utrzymania celu wzrostu temperatury na świecie o 1,5°C w nienaruszonym stanie oraz do dokonania znaczących postępów we wszystkich kwestiach klimatycznych.

Podczas dwutygodniowej konferencji zgłoszono więcej zobowiązań i obietnic związanych między innymi z adaptacją, łagodzeniem i finansowaniem.

Kolejna Konferencja Stron (COP28) ma odbyć się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w 2023 roku.

Początek Pucharu Świata

Prawie 12 lat po tym, jak Katar wygrał przetarg, scena jest wreszcie gotowa na gospodarza pierwszego w historii Pucharu Świata na Bliskim Wschodzie.

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022 stały się jednym z najbardziej kontrowersyjnych turniejów w ogniu złej prasy, jaką otrzymał, słusznie lub nie, odkąd został przyznany.


Od opowieści o złym traktowaniu pracowników migrujących i wrogości wobec osób LGBT po zakazy sprzedaży alkoholu na stadionach; Być może żaden gospodarz Mistrzostw Świata FIFA nie spotkał się z tak surową uwagą, jak Katar.

Wszystkie te krytyczne uwagi skłoniły do ​​tego prezydenta FIFA Gianniego Infantino Krzyknął Kraje zachodnie o hipokryzji na konferencji prasowej w przeddzień turnieju w sobotę.

READ  Czy sporty zimowe są zagrożone?

„Za to, co my, Europejczycy, robiliśmy na całym świecie przez ostatnie 3000 lat, musimy przeprosić za następne 3000 lat, zanim zaczniemy dawać ludziom moralne lekcje” – powiedział przewodniczący World Football Board.

Koji m

Mecz otwarcia pomiędzy gospodarzami Katarem i Ekwadorem w południowoamerykańskich eliminacjach odbędzie się na stadionie Al Bayt w niedzielne popołudnie.

Biuro Sportu PREMIUM TIMES spodziewa się, że w meczu padnie kilka bramek, a Katar pokona Ekwador.

Rosja i Ukraina obwiniają handel za wybuch Polski

WtorekPocisk uderzył w Ukrainę i przedostał się do polskiej społeczności Przewodów, za granicą z Ukrainą.

Rosja i Ukraina wymieniły się winą, podczas gdy NATO i jego państwa członkowskie były w stanie wysokiej gotowości, ale później wezwały do ​​zachowania spokoju.

— zauważył prezydent USA Joe Biden Że pocisk nie mógł pochodzić z Rosji, to mogły to być rakiety przechwytujące z Ukrainy, które zostały zestrzelone na polskiej ziemi.

Jens Stoltenberg jest członkiem NATO Powiedział Wstępna analiza wykazała, że ​​ukraiński pocisk obrony powietrznej spadł na Polskę po tym, jak został wystrzelony w celu obrony terytorium Ukrainy przed rosyjskimi pociskami manewrującymi.

„Ale żeby było jasne, to nie jest wina Ukrainy” – powiedział, podkreślając, że w ostatecznym rozrachunku nadal ponosi odpowiedzialność Rosja.

Dochodzenia wciąż trwają.

Kim Korea Północna ujawnia swoją córkę

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un po raz pierwszy w sobotę Pozwolił prasie robić zdjęcia swojej córce.

Na zdjęciu ojciec i córka idą ramię w ramię podczas badania wystrzelenia ICBM (Intercontinental Ballistic Missile).

Koreańska Centralna Agencja Informacyjna (KCNA) poinformowała w sobotę, że Kim Dzong Un uczestniczył w próbnym starcie międzykontynentalnej rakiety balistycznej „ze swoją ukochaną córką i żoną”.

Nikt nie wiedział o istnieniu jego córki, której imienia nie podano, aż do soboty.

READ  Amerykański jeździec Valente wygrywa złoto w wyścigu taksówek


Wspieraj dziennikarstwo PREMIUM TIMES w sposób uczciwy i wiarygodny

Dobre dziennikarstwo kosztuje dużo pieniędzy. Jednak tylko dobre dziennikarstwo może zagwarantować możliwość dobrego społeczeństwa, odpowiedzialnej demokracji i przejrzystego rządu.

W celu dalszego swobodnego dostępu do najlepszego dziennikarstwa śledczego w kraju prosimy o rozważenie skromnego wsparcia tego szlachetnego przedsięwzięcia.

Wnosząc wkład do PREMIUM TIMES, pomagasz zachować aktualność dziennikarstwa i zapewniasz, że pozostanie ono bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

DarowiznyReklama tekstowa: Zadzwoń do Williego – +2348098788999
Kampania PT Mag AD