Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przyszli Liderzy 2021: Markin Luzaj (Polska) | funkcje

Head of Acquisitions, New Europe Film Sales

  • Studiował film i media na Lots University
  • Studia podyplomowe ukończył w 2016 roku na Uniwersytecie Warszawskim
  • Zagrał wiele ról na Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym, m.in. jako programista

Luxaz ma wieloletnie doświadczenie jako programista, pracował przy produkcji i zasiada w komisji selekcyjnej międzynarodowego festiwalu filmowego Rotterdam’s Cinemart. Studiuje również dla Torinofilmlab i Wen East Meets West oraz jest konsultantem ds. przejęć dla Anton Corp. Ale jego główną rolą jest sprzedaż filmów w Nowej Europie, która nadzoruje akwizycję i rozwój warszawskiej firmy sprzedażowej. Egzekucja 31-latka jest zgodna z jego intuicją, jeśli chodzi o przejęcia. Opowiada o swoim uwielbieniu dla Kina Artystycznego, które w okresie dorastania zdobyło Guttek Film w Polsce, ale zdał sobie sprawę, że jego decyzje o przyjeździe do Nowej Europy pod koniec 2016 roku nie mogą być emocjonalne.

„Najtrudniejszą lekcją, jakiej się nauczyłem, było to, że filmy, które lubiłem, nie grały” — mówi Luxaz. „Mam hardkorowe serce ortopedyczne [but] Małe perełki, które podziwiam na małych festiwalach, tak naprawdę nie trafiają do teatrów. To dla mnie świetna lekcja, aby zdać sobie sprawę z tego, co rynek może przełknąć. ”

Cytuje prezesa New Europe Johna Naszewskiego jako „świetnego przewodnika”, który nauczył go analizować scenariusze i rozumieć, „jaki rodzaj kupujących idzie na co”. Do najnowszych projektów Luxaz należy projekt Voldemorta Johanssona owieczka, który zostanie pokazany w jakimś konkretnym przypadku Cannes Un. „Żałuję, że nie znaleźliśmy go we właściwym momencie i we właściwym miejscu, zanim wszyscy wielcy gracze byli w grze” – mówi.

Kontakt: [email protected]

READ  Król Stożek! Polska jednym z największych eksporterów lodów na świecie - First News