Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

LADO oferuje piękno chorwackich tradycyjnych tańców i pieśni w Polsce

LADO oferuje piękno chorwackich tradycyjnych tańców i pieśni w Polsce

LADO i ŚLĄSK (Zdjęcie: LADO)

Zespół chorwackich tańców i pieśni ludowych właśnie wrócił z krótkiego tournée po Polsce, gdzie w Krakowie i Katowicach polskie pieśni, tańce i tańce ludowe wykonywał Alaskan Stanisław Hadin Kossosin.

LADO zagrało swój pierwszy koncert w tym roku na Festiwalu Dni Śląska w Polsce 27 czerwca. Od pierwszej minuty, gdy pojawił się na scenie, Lado wykonał noc oklasków i oklasków publiczności.

Publiczność była szczególnie zadowolona z kompozycji Zhelinsky musikasi w wykonaniu zespołu Lado oraz choreografii Punchevako Momasko Kolo.

Podczas pobytu w Cossin, Grupa Lado miała zaszczyt gościć w wyremontowanym dzięki dofinansowaniu UE Pałacowi Rezydencji Grupy Alesk, który jest siedzibą gospodarzy Lado.

LADO oferuje piękno chorwackich tradycyjnych tańców i pieśni w Polsce

BOK (zdjęcie: BOK)

Kolejny koncert odbył się 29 czerwca w auli Centrum Kongresowo-Koncertowego w Krakowie, która przy zwykłej pojemności mogła pomieścić 2000 widzów. Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce Według Pavla Volodorsica, żądana krakowska publiczność doceniła planowanie i profesjonalne wykonanie Lado.

Ostatnia wspólna impreza obu grup odbyła się 30 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Katowicach i zakończyła się owulacją pochodzącą od publiczności.

LADO oferuje piękno chorwackich tradycyjnych tańców i pieśni w Polsce

(Zdjęcie: STRONA)

Pomiędzy tymi dwoma wydarzeniami Arcybiskup Śląski wręczył nagrody uczniom, którzy wygrali quiz o Chorwacji.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Konsulat Generalny Chorwacji w Krakowie we współpracy z miastami Kraków i Katovis, we współpracy z Województwem Śląskim i Grupą Alesk oraz Ministerstwem Kultury i Mediów Republiki Chorwacji. .

Lado wykonał noc tańców, pieśni i pieśni z całej Chorwacji, obejmując prawie wszystkie części Chorwacji, reprezentując w równym stopniu Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i Ministerstwo Kultury Republiki Chorwacji.

Należy zaznaczyć, że koncerty w Krakowie i Katowicach zostały zainicjowane przez Honorowego Ambasadora Powella Volodorska i miały charakter humanitarny, a dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony na odbudowę zniszczonych przez trzęsienie ziemi w Zagrzebiu budynków.

LADO oferuje piękno chorwackich tradycyjnych tańców i pieśni w Polsce

Śląsk (fot. Lado)

Nowy burmistrz Zagrzebia pan na koncercie w Crago. Tomislav Tomasevic odtworzył wideo, dziękując miastu Kraków za wsparcie organizacyjne i solidarność wszystkich widzów, którzy pomogli zebrać fundusze na odbudowę zniszczonych przez trzęsienie ziemi budynków. Kupowanie biletów na koncert Lado.

READ  Warsaw Eagles in Poland podpisany przez Shashana Mumbriego

Należy również zauważyć, że Kraków i Zagrzeb są przyjaciółmi od 1975 roku, na co wskazywano podczas przemówień wprowadzających.

Trasa miała uświetnić ubiegłoroczną inaugurację chorwackiego przewodniczącego Rady Europejskiej, a dyrektor Grupy LADO Ileana Jurin wyraziła zadowolenie z koncertów Pogodika.

„Szczególnie cieszymy się, że możemy uczestniczyć w koncertach humanitarnych poza granicami Chorwacji, co świadczy o wielkiej jedności i przyjaźni między naszymi dwoma krajami. Mamy nadzieję, że sprzyjająca sytuacja epidemiologiczna będzie się utrzymywać i że Grupa Alesk będzie mogła się spotkać ponownie w Chorwacji w listopadzie tego roku” – powiedział.

Dyrektor Generalny Polskiej Grupy, p. Gibbneu Cheyenne wyraził szczególną satysfakcję z kontynuacji współpracy i wyraził chęć zatrzymania Lado w Polsce, a także wszystkie plany na przyszłość, które już są realizowane.

LADO oferuje piękno chorwackich tradycyjnych tańców i pieśni w Polsce

(Zdjęcie: STRONA)

LADO po raz ostatni odwiedził Polskę w 2012 roku, a ostatnie spotkanie z zespołem Śląsk miało miejsce we wrześniu 2017 roku w Zagrzebiu „Hello, Hello Fox!” Aloskina. W ramach którego odbyła się wspólna impreza w Sali Koncertowej im. Watrosława Lisińskiego. Wycieczka.

Otwarcie „Małej Chorwacji” przez Honorowego Ambasadora Volodorskiego w Krakowie pokazuje, jak silne są relacje między Polską a Chorwacją. Jest to przestronny park poświęcony Chorwacji, z plażą i strefą rekreacyjną, Aleją Chorwackich Gwiazd, osobowościami łączącymi nasze dwa kraje, a także wieloma obiektami, które dostarczają informacji o Chorwacji.

Terminy koncertów:

27.06.2021 – Kossasin – „Śląsk Days” Koncert Tańca Kossasina
29.06.2021 – Kraków – Centrum Kongresowe ICE Kraków
30.06.2010 – Katowice – Katowice Miasto Ogród – Instytut Kultury