Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraina przeprowadzi ćwiczenia wojskowe ze Stanami Zjednoczonymi, Polską i Litwą

21 lipca 2021 r. na południu Ukrainy Marynarka Wojenna USA uczestniczyła w ćwiczeniach wojskowych w pobliżu Kersen, ponieważ Ukraina i Stany Zjednoczone przeprowadziły naziemne ćwiczenia wojskowe z udziałem ponad 30 krajów w ramach ćwiczeń International Sea Air 2021. REUTERS / Gleb Garanich / Zdjęcie pliku

KIJÓW, 5 lipca (Reuters) – Ukraińskie wojsko powiedziało w poniedziałek, że Ukraina, Stany Zjednoczone, Polska i Litwa odbędą po lipcu duże ćwiczenia wojskowe na zachodniej Ukrainie, a Kijów i zagraniczni sojusznicy będą zaangażowani w miesiąc drugiej rundy wojny Gry.

Ćwiczenia trzech mieczy-2021, w których weźmie udział ponad 1200 żołnierzy i ponad 200 wozów bojowych, potrwają od 17 do 30 lipca na Poligonie Jorowskim w obwodzie lwowskim.

„Trzy miecze-2021 stwarzają dogodne warunki do rozwoju i efektywnej integracji jednostek państw partnerskich, podnosząc jakość i podnosząc poziom zdolności bojowych” – napisano w oświadczeniu wojsko.

W zeszłym tygodniu Ukraina i Stany Zjednoczone rozpoczęły ćwiczenia morskie z udziałem ponad 30 krajów na Morzu Bryza, Morzu Czarnym i południowej Ukrainie, pomimo rosyjskich wezwań do odwołania ćwiczeń. Czytaj więcej

Sea Breeze 2021, po eskalacji napięć między NATO a Moskwą, powiedział w zeszłym miesiącu, że oddał strzały ostrzegawcze i zrzucił bomby na drodze brytyjskiego okrętu wojennego, aby przegonić Morze Czarne u wybrzeży Krymu.

Stosunki między Kijowem a Moskwą pogorszyły się po zajęciu Krymu przez Rosję i poparciu przez Rosję separatystycznego powstania na wschodniej Ukrainie.

Ukraina wezwała NATO do przyspieszenia wejścia na Ukrainę poprzez program członkostwa iz zadowoleniem przyjmuje oświadczenie koalicji potwierdzające ostateczne wejście Ukrainy do sojuszu wojskowego. Czytaj więcej

Raport Powella Polydocka, redagowanie przez Williama McLeana

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.

READ  Polska i Słowacja wzywają sojuszników do wysłania samolotów bojowych na Ukrainę