Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraina zamawia od Polski 100 wozów opancerzonych Rosomak – premier Polski


Polski pojazd opancerzony KTO Rosomak. Zdjęcie: źródło Wikimedia Commons

2023/04/01 – 15:28 •
1 kwietnia premier Mateusz Morawiecki zgłoszone Na Twitterze ukraińskie wojsko zakupiło 100 polskich wozów opancerzonych KTO Rosomak. Powiedział, że ukraińskie zamówienie będzie finansowane ze środków unijnych i amerykańskich. Premier nie podał całkowitych kosztów transakcji ani dodatkowych szczegółów.

KTO Rosomak to polski kołowy wielozadaniowy pojazd opancerzony, będący licencjonowaną wersją fińskiego pojazdu Patria AMV.

Polska Agenja Braszowa raporty Morawiecki poinformował o przejęciu Rosomaków w Siemianowicach Śląskich na południu Polski, odwiedzając fabrykę Rosomak SA produkującą pojazdy.

Powiedział, że od miesięcy starał się o unijne fundusze na zakup i produkcję broni w Polsce.

„Udało się i te starania zostały uwieńczone sukcesem” Morawiecki zadeklarował, dodając: „Dzisiaj tutaj w Siemianowicach Śląskich możemy powiedzieć, że otrzymujemy kolejne zamówienie, a ja przynoszę zamówienie, które otrzymałem wczoraj od premiera Ukrainy Denisa Szmihala, na wyprodukowanie tutaj 100 Rosom”.

Czytaj więcej:

Twoja opinia ma znaczenie!

Drodzy Czytelnicy! Chcemy wiedzieć, co myślisz. Wypełnij ten formularz Co robimy dobrze, co możemy zrobić lepiej i co chcielibyście zobaczyć w Euromaidan Press. Pomoże nam to tworzyć dla Ciebie lepsze treści. Dziękuje bardzo za Twój czas!

Tagi: KTO Rozomac, Polska

READ  Kto będzie gwiazdą niespodzianką mundialu 2022?