Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Propalestyńskie protesty studenckie: Miliarder Leon Cooperman wstrzymuje datki na rzecz Uniwersytetu Columbia z powodu protestów propalestyńskich studentów

Propalestyńskie protesty studenckie: Miliarder Leon Cooperman wstrzymuje datki na rzecz Uniwersytetu Columbia z powodu protestów propalestyńskich studentów

New Delhi: Fundusz hedgingowy Miliarder Leon Cooperman stanowczo sprzeciwił się Propalestyńskie protesty studenckie W Uniwersytet Columbia Zapowiedział także zaprzestanie datków na rzecz uniwersytetu.
Według doniesienia gazety New York Post w niedawnym wywiadzie Kuperman, będący polskiego pochodzenia żydowskiego, skrytykował studentów protestujących przeciwko państwu żydowskiemu, stwierdzając, że „mają mózgi”.
„Mamy jednego wiarygodnego sojusznika na Bliskim Wschodzie – a jest nim Izrael. Mamy tylko jedną demokrację na Bliskim Wschodzie – czyli Izrael, ok? I mamy jedną gospodarkę, która toleruje różnych ludzi – gejów, lesbijki itp. I to jest Izrael” – kontynuował Marszałek, 80-letni dyrektor i dyrektor generalny Omega Advisors, nowojorskiej firmy inwestycyjnej z aktywami o wartości ponad 3,3 miliarda dolarów.
„Więc nie mam pojęcia, co robią te małe dzieci” – dodał.
Cooperman powiedział także, że zaprzestanie przekazywania datków na rzecz swojej macierzystej uczelni, chyba że zobaczy jakiekolwiek zmiany w administracji, która jak dotąd nie chciała potępić komentarzy profesora etatowego na temat ataków terrorystycznych Hamasu na Izrael jako „niezwykłych” – podaje „New York Post”.
Miliarder nawiązał do komentarzy profesora polityki i historii Josepha Massada, który w artykule opublikowanym w The Electronic Intifada dzień po wybuchu konfliktu określił ataki Hamasu na Izrael jako „oszałamiające zwycięstwo”.
Według raportu Cooperman doradził także władzom uniwersytetu, aby „zwolniły tego profesora”.
Cooperman powiedział w wywiadzie, że przekazał Uniwersytetowi Columbia około 50 milionów dolarów, ale obecnie rozważa przeznaczenie tych pieniędzy na inne cele charytatywne.
Z raportu wynika, że ​​pod petycją złożoną przez studenta, w której oskarża on uczelnię o „tolerowanie i wspieranie terroryzmu” i domaga się zwolnienia profesora, podpisało się blisko 60 tys. osób.
„Bez względu na pogląd na konflikt wspieranie i celebrowanie jednego z najohydniejszych aktów terroryzmu w historii jest całkowicie nieuzasadnione” – stwierdzono w petycji.
W odpowiedzi list poparcia dla profesora Massada potępił petycję i wezwał prezydenta Uniwersytetu Columbia, Nemata Shafika, do zapewnienia niezachwianych gwarancji dotyczących jego bezpieczeństwa osobistego i wolności akademickiej. Pod listem tym podpisały się tysiące osób, w tym absolwenci uczelni, pracownicy i studenci.
Według „New York Post” uniwersytet Columbia, z którym skontaktował się „Washington Post”, odmówił komentarzy w tej sprawie. Jednakże kilku profesorów wyraziło swoje opinie, w tym izraelsko-amerykański adiunkt Shai Davidai.
Twierdził, że rektor Uniwersytetu Columbia Minouche Shafik nie odniósł się do obaw zgłaszanych przez grupy studentów. W filmie na YouTube zatytułowanym „List otwarty do każdego rodzica w Ameryce” wyraził swoje zastrzeżenia co do umożliwienia córce uczęszczania do instytucji Ivy League.
Prowadząca „The View” Meghan McCain również wyraziła swoje poczucie wstydu z powodu związku z Uniwersytetem Columbia w Nowym Jorku. Zauważyła, co określiła jako znaczącą obecność antysemityzmu na terenie kampusu. Meghan McCain stanowczo ogłosiła swoją decyzję o niewznawianiu wkładu finansowego ani uczestniczeniu w wydarzeniach z udziałem uniwersytetu. Podkreśliła, że ​​tak zjadliwy antysemityzm i wyrażenie przez profesora poczucia „odświeżenia” po atakach terrorystycznych są niedopuszczalne w środowisku akademickim.
Co więcej, niedawno władze uniwersytetu odwołały wieczór filmowy grupy studenckiej na terenie kampusu po tym, jak grupa ta wskazała, że ​​„syjoniści” nie są mile widziani.
Rzecznik Uniwersytetu Columbia podtrzymał stanowisko instytucji, podkreślając: „Jak wielokrotnie podkreślaliśmy w ciągu ostatnich kilku tygodni, antysemityzm ani żadna inna forma nienawiści nie będzie tolerowana w naszej społeczności”.