Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Kayko and Kokosh” wyznacza datę premiery w grudniu 2021 r. w serwisie Netflix na całym świecie

Kayko i Kokosh — Zdjęcie: Netflix

Oryginalny polski serial animowany na Netflix Kayko i Kokosh Zostanie on pokazany w serwisie Netflix na całym świecie oraz w USA 1 grudnia, po debiucie w serwisie Netflix Polska jako oryginalny serial na początku 2021 roku.

Oparty na twórczości Janusza Kristy, płodnego polskiego pisarza urodzonego w 1934 roku i zmarłego w 2008 roku, Kayko i Kokosh (jak pierwotnie nazywano Kajko i Kokosz) jest jednym z jego najsłynniejszych. Był to komiks wydany w latach 1972-1992 i często szkicowany. Zamknij porównania do Asterixa (Kolejny komiks Netflix jest obecnie dostosowywany do wydania w 2023 r.)

Netflix zlecił Kayko i Kokosh 26 odcinków po około 13 minut każdy. EGoFILM ma siedzibę w Warszawie Za projektem z Maciejem Kurem tworzącym serial u boku Rafała Skarżyckiego.

Pięć odcinków Kayko i Kokosha pojawiło się już na Netflix w Polsce. Pojawiły się 28 lutego, a kolejne trafią do Netflix PL 17 listopada 2021 roku.

Teraz jednak 1 grudnia Netflix wprowadzi „wiele sezonów” na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych.

Nie jest jasne, dlaczego Netflix musiał czekać na rozpoczęcie programu osobno poza Polską, ale wiemy, że dubbing spowolnił lub uniemożliwił wydawanie niektórych programów w latach 2020 i 2021 z powodu pandemii, która zakłóciła produkcję.

Wstęp do widowiska, skierowanego do dzieci w wieku od 7 lat, skupia się na słowiańskich wojownikach broniących swojej osady przed wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwami, w tym rycerzami i złodziejami.

Według Wirtualnemedia, Kolejne odcinki są również planowane na 2022Kraje rozpoczęły pracę nad serią w maju 2019 roku.

Recenzje dostępne na IMDb mają średnią ocenę 6,4/10 na nieco ponad 200 recenzjach.

To jeden z wielu aktywnych polskich projektów dla Netflix, w tym Sexify (który został wznowiony na drugi sezon po debiucie w kwietniu 2021 roku) oraz najnowszy thriller Open Your Eyes. Inne polskie projekty w fazie rozwoju to m.in.: Oś MundiI ścisła umowaI królowa I świetna woda.

Polska seria Kayko i Kokosh

Kayko i Kokosh — Zdjęcie: Netflix

Czy w grudniu obejrzysz Kayko i Kokosh na Netflixie? Daj nam znać w komentarzach.

READ  ARR vs LUB Wynik na żywo Dream11 Prediction Skład Drużyny Polska Liga Siatkówki