Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin ignoruje finał mistrzostw świata kobiet

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin ignoruje finał mistrzostw świata kobiet

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin nie pojawi się na finale mistrzostw świata kobiet, choć w finale w Sydney w Sydney zagrają dwie drużyny: Hiszpania i Anglia.

Zamiast tego UEFA będzie reprezentowana przez Nadine Kessler, dyrektora technicznego Women’s Body Game.

Nieobecność Ceferin jest ostatnią z serii krytyki ze strony postaci, które rzekomo wspierają lub reprezentują kobiecą grę, w tym prezesa FA Prince William i brytyjskiego premiera Rishi Sunaka.

Długość podróży do Australii została wymieniona jako główny powód pogardy Ceferina.

Prezydent FIFA Gianni Infantino będzie obecny na niedzielnym finale, choć w piątek wywołał własne kontrowersje przemówieniem zachęcającym kobiety do „po prostu pchnięcia drzwi”, mówiąc, że mają „moc, by przekonać nas mężczyzn” do walki o równość.

Przemawiając na konferencji piłkarskiej kobiet FIFA w Sydney w ramach przygotowań do finału mistrzostw świata, Infantino powiedział: „Mówię wszystkim kobietom – a wiesz, że mam cztery córki, więc mam kilka w domu – mówię wszystkim Kobiety, macie moc zmiany.

„Wybieraj właściwe bitwy. Wybierz właściwe bitwy. Masz moc, by się zmienić. Masz moc przekonania nas, ludzi, co musimy robić, a czego nie. Zrób to. Zrób to”.

„Z mężczyznami, w FIFA, znajdziesz otwarte drzwi. Po prostu pchnij drzwi. One się otworzą. I robimy to również na szczeblu krajowym, w każdym kraju, na poziomie kontynentu, w każdej konfederacji. Po prostu pchaj, utrzymuj tempo, nie przestawaj marzyć ” I tak naprawdę idźmy za pełną równością.

Gianni Infantino spotkał się z krytyką za swoje piątkowe przemówienie

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Jego komentarze wywołały reakcję i były krytykowane przez niektórych, co zaowocowało niepożądanym echem uwag, które wygłosił na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata Mężczyzn w Katarze, gdzie wygłosił swoją niesławną retorykę, w tym frazy „Czuję się dziś gejem” i „Dzisiaj czuję się bezradny”. „.

READ  Wielka Brytania ponownie otwiera swoją ambasadę w Kijowie ... Boris Johnson ogłasza | Ukraina

Infantino później szukał wyjaśnienia swoich komentarzy spotkanie z Wiadomości z niebaI Twierdził, że jego słowa zostały źle zinterpretowane, wyrwane z kontekstu i że FIFA jest liderem, jeśli chodzi o kobiecą piłkę nożną.

„Chciałbym, aby kobiety mówiły nam, jak powinien wyglądać kobiecy futbol, ​​zamiast mężczyzn dyktujących, jak ich zdaniem powinien wyglądać kobiecy futbol, ​​często naśladując męską piłkę nożną i być może naśladując ją w zły sposób” – wyjaśnił Infantino.

„Więc chcemy być pionierami. Jeśli chodzi o FIFA, jeśli o mnie chodzi, myślę, że pokazaliśmy faktami na całym świecie, że jesteśmy bardzo otwarci, że jesteśmy przejrzyści, że nasze drzwi są szeroko otwarte” .

„Czasami ważne jest, aby ludzie wysłuchali całej dyskusji, aby myśleli logicznie, ponieważ czasami – tak naprawdę jest to wyrwane z kontekstu – niektóre słowa mogą zostać źle zinterpretowane lub użyte.

„Myślę, że to, co FIFA zrobiła w ciągu ostatnich kilku lat, naprawdę zapoczątkowało kobiecą piłkę nożną. Zwiększyliśmy nagrody pieniężne 10 razy w porównaniu z początkiem”.