Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Premiera ukraińsko-polskiego dramatu historycznego „Kolęda dzwonów” w serwisie Netflix

Premiera ukraińsko-polskiego dramatu historycznego „Kolęda dzwonów” w serwisie Netflix

Kadr z filmu Szczedryk

Ukraińsko-polski dramat historyczny „Kolęda nad dzwonami”, skupiający się na wydarzeniach II wojny światowej, będzie miał swoją premierę w serwisie streamingowym Netflix 13 grudnia, umożliwiając widzom na całym świecie obejrzenie filmu, który zadebiutował w języku ukraińskim . . W kinach od stycznia 2023 r.

W filmie występują polscy i ukraińscy aktorzy, którzy mówią po polsku, ukraińsku, niemiecku i jidysz. Akcja rozgrywa się w 1938 roku w Iwano-Frankowsku, wówczas Stanisławie, kiedy nazistowskie Niemcy rozpoczęły kampanię inwazyjną, zawierając układ ze Związkiem Radzieckim na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow, mający na celu podział Polski. Odtąd rząd Stanisława zmieniał się szybko, podobnie jak otaczający go świat.

Film opowiada historię jedności kulturowej trzech rodzin: ukraińskiej, polskiej i żydowskiej. W obliczu zła i okrucieństwa jednoczą się w walce o przetrwanie, starając się jednocześnie zachować nadzieję na spokojną i świetlaną przyszłość. Ukraińska melodia Carol of the Bells, od której wziął się tytuł filmu, staje się dla bohaterów filmu symbolem dobroci i światła.

Reżyserka filmu, Olesya Morhanets-Isaenko, stwierdziła, że ​​jest to zbiorowy portret prawdziwych historii z przełomu lat trzydziestych i czterdziestych XX wieku.

Przeczytaj także: „Mavka: Leśna pieśń”, ukraiński hit animowany, zadebiutuje w serwisie Netflix

W obsadzie znajdują się ukraińscy i polscy aktorzy: Yana Korolova, Andrey Mostrenko, Polina Hromova, Anastasia Machko, Joanna Opuzda, Miroslav Hanichovsky, Khrystina Oshitska, Oksana Mukha, Alla Penieva, Tomasz Sobczak, Yevheniya Solodovnik, Tetyana Królikovska, Darina Haladiuk, Milana Haladiuk, Andrij Isayenko i in.

Światowa premiera Kolędy miała miejsce 4 marca 2022 roku.

Dostarczamy głos Ukrainy światu. obsługuje Przekaż nam jednorazową darowiznę lub zostań sponsor!

Przeczytaj oryginalny artykuł na temat Nowy Głos Ukrainy

READ  Joe Turkel, upiorny barman The Shining, zmarł w wieku 94 lat