Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Premier opowiada Wenezueli, jak Polska walczy z epidemią Kovit-19 – pierwsze wiadomości

Lessek Simaski / BAP

Artykuł polskiego premiera o walce rządu z koronawirusem został opublikowany przez czołowy wenezuelski dziennik internetowy oraz niezależny portal.

W artykule opublikowanym w piątek przez El National z Caracas i niezależny portal Venezuela Unida pt. „Nowe porozumienie polskie” Matoos Morawecki napisał, że podczas walki z epidemią jego rząd „wyznaczył cel budowy Polski”. „

Zdaniem premiera infekcja koronawirusem poruszyła polską gospodarkę dopiero w latach 90. XX wieku. „Stan polskiej gospodarki jest bardzo dobry w czasie kryzysu” – powiedział, dodając, że w marcu 2021 r. eksport Polski był najwyższy i wyniósł 110 mld zł (24,24,4 mld).

Moraveki napisał, że nowa umowa z Polską to „projekt wyrastający z ducha prawdziwej solidarności” i wyjaśnił, że jednym z jej priorytetów jest podniesienie wydatków na zdrowie do 7 proc. PKB.

„To horyzontalny wymiar solidarności, czyli troski o sprawiedliwość społeczną” – pisał Morawecki, który ma na myśli kroki mające na celu zniwelowanie nierówności dochodowych i wsparcie osób o niskich dochodach. .

Polskie Nowe Porozumienie, sztandarowy program rządu kierowanego przez rząd Prawa i Sprawiedliwości (PIS), ma na celu ożywienie gospodarki narodowej po epidemii Kovit-19. Oczekuje ogromnych inwestycji w infrastrukturę publiczną wraz ze zmianami w systemach podatkowych i zdrowotnych.

Moraveki pisał o okresie po epidemii, w którym Polska odbudowywała swoją strukturę społeczno-gospodarczą, aby dać większą elastyczność wobec nowych kryzysów, być bardziej sprawiedliwym i umożliwić Polsce wejście na wysoki poziom rozwoju.

READ  Polska: Nowe zasady dotyczące nakazów wstępnych w sprawach dotyczących własności intelektualnej