Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prawie 40 krajów może zbojkotować Igrzyska Olimpijskie 2024, aby igrzyska w Paryżu stały się „bezsensowne” – mówi polski minister sportu |  Ekspres Morong

Prawie 40 krajów może zbojkotować Igrzyska Olimpijskie 2024, aby igrzyska w Paryżu stały się „bezsensowne” – mówi polski minister sportu | Ekspres Morong

New Delhi, 3 lutego (IANS): Minister sportu i turystyki Kamil Bortnichuk powiedział, że około 40 krajów może zbojkotować Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, aby uczynić ich organizację „bezsensowną”.

Bortnychuk powiedział, że jego zdaniem możliwe będzie zbudowanie koalicji 40 krajów, w tym Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady, które poparłyby zablokowanie planów MKOl przed jego posiedzeniem 10 lutego – podało BBC.

Dodał: „W związku z tym nie sądzę, że przed igrzyskami będziemy musieli podejmować trudne decyzje, a jeśli je bojkotujemy, koalicja, której będziemy częścią, będzie na tyle szeroka, że ​​organizowanie igrzysk stanie się bezsensowne”.

W zeszłym tygodniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił, że „poszuka sposobu”, aby umożliwić rosyjskim i białoruskim sportowcom rywalizację w Paryżu pod neutralną flagą, stwierdzając, że „żadnemu sportowcowi nie można uniemożliwiać startu w zawodach tylko ze względu na paszport”.

W rezultacie Ukraina zagroziła bojkotem Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, jeśli coś takiego się wydarzy.

Państwa bałtyckie – Estonia, Łotwa i Litwa – oraz Polska wspólnie potępiły w czwartek wezwanie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego do umożliwienia sportowcom z krajów agresorów, Rosji i Białorusi, udziału w międzynarodowych zawodach, twierdząc, że dodałoby to legitymizacji i odwróciłoby uwagę od wojny rosyjskiej agresji na Rosję. Ukraina.

Ministrowie sportu Łotwy, Litwy, Estonii i Polski stwierdzili: „Pozwolenie Rosjanom i Białorusinom na powrót do międzynarodowych zawodów może postawić sportowców w trudnej sytuacji i wywrzeć na nich dodatkową presję w postaci rywalizacji z Rosjanami i Białorusinami lub stawiania czoła im i ich kibicom w turnieju .” Wydarzenia sportowe.”

„Wysiłki na rzecz powrotu rosyjskich i białoruskich sportowców do międzynarodowych zawodów sportowych pod pozorem neutralności legitymizują decyzje polityczne i powszechną propagandę tych krajów także poprzez wykorzystywanie sportu do odwracania uwagi od nielegalnej agresji na Ukrainę” – czytamy w oświadczeniu.

W opublikowanym w czwartek dokumencie zawierającym pytania i odpowiedzi MKOl stwierdził: „Groźba bojkotu igrzysk olimpijskich jest sprzeczna z podstawami ruchu olimpijskiego. Bojkot nie osiągnął swoich celów politycznych i służył jedynie ukaraniu bojkotujących sportowców .” Żadnych zaświadczeń sprzeciwu.”

READ  Każdy wskaźnik będzie oznaczał rozszerzenie Super Max Luki Doncica z Mavericks