Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Grupy turystyczne z Chin odwiedzą Polskę – Ministerstwo Sportu i Turystyki

Grupy turystyczne z Chin odwiedzą Polskę – Ministerstwo Sportu i Turystyki

Grupy wycieczkowe z Chin odwiedzą Polskę

17.08.2023

Od dziś wznawiane są loty grupowe z Chin do Polski. Komentując pozytywny wpływ współpracy turystycznej między obydwoma krajami, wiceminister Andrei Gut Mostoy powiedział: Jest to pozytywny kamień milowy w ożywieniu naszej krajowej turystyki.

Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce poinformowała, że ​​od 10 sierpnia 2023 r. Polska znajduje się na liście krajów, do których obywatele Chin mogą ponownie podróżować. Od 24 stycznia 2020 r. obowiązują ograniczenia w podróżowaniu turystycznym w Chinach związane z globalną pandemią koronaawirusa. W tym czasie Chiny nałożyły zakaz sprzedaży przez biura podróży pakietów podróżnych i powiązanych produktów związanych z organizacją podróży, obejmujących rezerwacje hotelowe i bilety lotnicze.

Mamy nadzieję, że w tych okolicznościach będziemy mogli zacieśnić wzajemną wymianę i współpracę w dziedzinie turystyki,

– Książki o chińskich imprezach.

Przywrócenie przepływów turystycznych pomiędzy naszymi krajami jest strategicznym celem Ministerstwa Turystyki i Biura Międzynarodowego Polskiej Organizacji Turystycznej w Pekinie. W związku z epidemią rynek chiński był świadkiem najdłuższego okresu izolacji spośród wszystkich krajów świata. Intensywna działalność Biura Międzynarodowego Polskiej Organizacji Turystycznej w Pekinie, oparta głównie na transmisjach na żywo, kampaniach cyfrowych i warsztatach dla branży turystycznej w Chinach, pobudziła popyt i zainteresowanie przyjazdami do Polski wśród obywateli Chin.

Istotnym elementem rozwoju mody w Chinach na odwiedziny w Polsce było przyznanie naszemu krajowi, za pośrednictwem wiodącej platformy branży turystycznej Toncheng Travel, nagrody „Najbardziej obiecujący i potencjalny cel podróży 2023”.

Miło nam ponownie powitać długo oczekiwanych gości, których przybycie poprzedziło niedawny pobyt chińskich blogerów w Polsce,

– dodał Rafael Szmietky, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

READ  Irlandia powołała byłego skrzydłowego Szkocji do lat 21, Micky'ego Johnstona, aby zmierzyć się z Francją w eliminacjach do Euro 2024 | wiadomości piłkarskie