Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prace Olgi Zimskiej można oglądać w Konserwatorium Franklin Park do maja

Prace Olgi Zimskiej można oglądać w Konserwatorium Franklin Park do maja

Na swoich wystawach konserwatorium i ogrody botaniczne Franklin Park mają talent do znajdowania dzieł sztuki, które mówią o związku człowieka ze światem przyrody.

„SPOKE: Visual Poetry and Environmental Art by Olga Zimska”, który można oglądać do 30 maja w Cardinal Health Gallery w Konserwatorium, to imponujący i prowokujący do myślenia pokaz rzeźb ściennych wykonanych z naturalnych materiałów i wizerunków rzeźb plenerowych z całego świata i blisko domu.

Dzieła wizualne:Sposób Aminy Robinson na uchwycenie historii i osób zaangażowanych w wystawę

zimska45-latka jako pierwsza w swojej polskiej rodzinie urodziła się w Stanach Zjednoczonych. Swoją edukację rozpoczęła, studiując politologię i język angielski na Cleveland State University, a następnie uzyskała licencjat z Columbus College of Art and Design. Uzyskała tytuł magistra rzeźby w Rhode Island School of Design, aw 2002 roku studiowała w Polsce na stypendium Fulbrighta. Wszystkie aspekty jej pochodzenia są widoczne w jej pracach, które łączą wykwintną rzeźbę i poezję.

"Słuchać" Olga Zimska

Jedną z chromogenicznych odbitek jej rzeźb jest „Słuchaj”, dzieło zewnętrzne w Centrum Rzeźby Polskiej w Oronesku. Dziewięć długich, smukłych bali brzozowych, kończących się na wierzchołkach gipsowych ludzkich rąk. W wierszu towarzyszącym Ziemskiej czytamy: „Długie, cienkie, brzozowe konary / Ręce nad nimi wznoszą się / Wskazując i migując mówiąc 'Słuchaj’”.

Trzy rzeźby ścienne („Matrix 01, 02 i 03”) zostały zbudowane z listew z odzysku, gałązek wierzby i wypalonego pisma. Konstrukcje wyglądają tak, jakby zostały zbudowane przy użyciu Tinker Toys, z jedną literą umieszczoną na każdym drewnianym slajdzie. Litery i słowa są trochę trudne do rozszyfrowania, co sprawia, że ​​widz nie spieszy się z lekturą wiersza Ziemskiej.

"Matryca 03" Olga Zimska

„W wielu moich pracach staram się spowalniać ludzi i sprawiać, by byli bardziej świadomi swojego otoczenia i siebie” – powiedziała Zimska w rozmowie telefonicznej ze swojego domu w Cleveland.

„Ciało jest niczym bez otoczenia” – mówi fragment jej wiersza w Matrycy 03 (2021), podkreślając więź człowieka z naturą, która jest znanym jej refrenem.

READ  „Geografie samotności” Jacqueline Mills zdobyły nagrodę dla najlepszego filmu kanadyjskiego od Hot Docs